گروه مشاورین املاک آرکا

با توجه به آمار املاک کشور این وزارت خانه اعلام کرد که تعداد کثیری از خانه ها، خالی از سکنه بوده و این موضوع شرایط نامناسبی را برای بازار مسکن فراهم آورده است. با توجه به اظهارات وزیر راه و شهرسازی این اقدامات برای کنترل و تاثیرگذاری بر بازار مسکن انجام شده و همکاری افراد برای جمع آوری اطلاعات ضروری می باشد. این سامانه که در سال 1398 توسط وزارت راه و شهرسازی رونمایی گردید به منظور جمع آوری اطلاعات ملکی افراد و معاملات آن ها راه اندازی شد. بدین صورت که این سیستم بین وزارت راه و شهرسازی و سازمان امور مالیاتی با محوریت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ایجاد شود. همچنین در برخی کشورها ممکن است قبل از اینکه بتوان مراحل خرید خانه را انجام داد، لازم باشد که در یک سازمان دولتی خاص ثبتنام انجام شود. به گزارش ایمنا، به نقل از پایگاه اطلاعرسانی پلیس فتا، سرهنگ رامین پاشایی اظهار کرد: بر اساس رصدهای صورت گرفته در فضای مجازی و گزارشات دریافتی از شهروندان گرامی مشخص گردید مجرمان سایبری در ترفندی جدید با سو استفاده از نام و اعتبار سامانه ملی املاک و اسکان کشور با ارسال پیامکهای تهدیدآمیز به هموطنان مبنی بر تعیین تکلیف واحدهای مسکونی خالی و ابلاغ بخشنامههای قانونی سازمان مالیاتی کشور مترصد هدایت هموطنان به لینکهای جعلی و آلوده به منظور ایجاد دسترسی غیرمجاز به گوشی تلفن همراه فریب خوردگان و یا برداشت غیرمجاز از حسابهای مالی آنان هستند.

آمار به دست آمده از سامانه املاک، برای اجرای برنامههای دولت اعم از تنظیم بازار مسکن و نیز برنامه ریزی برای شناسایی خانوادههای فاقد مسکن یا افراد دارای بیش از یک ملک و اخذ مالیات از مالکانی که واحدهای مسکونی خود را خالی نگه میدارند، موثر بوده و دولت به یک بانک اطلاعاتی دقیق در خصوص املاک موجود در کشور دست خواهد یافت. در ابتدای این مقاله و قبل از آنکه به سامانه ملی املاک و اسکان کشور بپردازیم، باید اشاره کنیم که در تاریخ 1399/10/07 قانون مالیات خانه های خالی وضع گردید و بندهای مهمی در آن گنجانده شد تا به واسطه ی اجرای آنها، از خالی ماندن خانه های مالکان و افزایش بی رویه قیمت مسکن در کشور جلوگیری شود. شما قبل از معامله هر ملکی باید از مراجع استعلامهای لازم را اخذ کنید. از هر قشر و که باشید میتوانید وارد این شغل شوید و آن را امتحان کنید! 14- وارد سامانه که می شوم فهرست املاک را به من نشان نمی دهد. سوال: پس از ورود به سامانه، در قسمت فهرست کارها، یک ملک را دو بار نشان می دهد. پاسخ: به قسمت املاک تحت مالکیت رفته، در کنار ردیف ملک خود روی گزینه ثبت یا تغییر ساکن کلیک کرده و وضعیت جدید سکونت ملک خود را وارد نمایید.

اگر در سامانه نوع کاربری ملک به اشتباه آمده بود می بایست وارد قسمت اطلاعات ملک شوید و در آن جا، نوع ملک و نوع کاربری آن را تغییر دهید . املاک۹ برای شما فرآیندهای قانونی را پیگیری میکند تا شما با صرف کمترین زمان به ملک مناسب خود دست پیدا کنید و با آسودگی و فراغبال معامله خود را انجام دهید. چه اقدامی را باید انجام دهم؟ با توجه به سوداگری های صورت گرفته در بازار مسکن، این اقدام به منظور جلوگیری از سرمایه گذاری و سفته بازی در بازار انجام شده و امید است که با کاهش تلاطمهای موجود تقاضای مصرفی و واقعی را در بازار پر رنگ کند تا افراد بتواند برای داشن خانه به راحتی و بدون دغدغه اقدام کنند. به همین دلیل افراد بسیاری تمایل به خرید خانه ویلایی در گیلان دارند. سرسبزی و طراوت جنگل در کنار زیبایی دریا و همچنین امکانات شهری مناسب باعث میشود تا افراد بسیاری به دنبال خرید ویلا در گیلان باشند. به دلیل اهمیت شهر رشت و امکانات رفاهی مناسب در آن، خرید خانه ویلایی در رشت طرفداران بسیاری دارد. نکته مهم این است که با خرید خانه ویلایی ساحلی به امکانات شهری نیز دسترسی خواهید داشت چیزی که معمولاً در ویلاهای جنگلی کمتر دیده میشود.

وی عنوان کرد اطلاعات افراد و املاک آن ها در اختیار است و بانک اطلاعاتی وزارت خانه تکمیل می باشد اما همکاری مردم در پی این فراخوان برای ما مهم بوده و تاییدی از سوی مردم برای این کار گرفته میشود. از شهرهای مهم گیلان میتوان به بندرانزلی، رشت ، خمام ، لاهیجان، لنگرود، تالش، رودسر، آستارا و صومعهسرا اشاره کرد. ما بهترین گزینهها را برای خرید ویلایی در رشت و خمام بندرانزلی روستای سنگر روستای فشتکه و.. از خرید ویلایی در زیباکنار، خرید ویلا دوبلکس در بندرانزلی، خرید ویلا در کنار مزارع چای لاهیجان تا خرید زمین در خمام یا سایر مناطق بکر روستایی در گیلان امکانپذیر است. رشد املاک در شمال کشور باعث شده تا خرید ویلا در گیلان جذابیت زیادی پیدا کند. زیرا ملک خریداری شده رشد قیمتی خوبی را تجربه خواهد کرد و هم میتوانند از آن استفاده مسکونی یا تفریحی داشته باشند. از سوی دیگر، بالا و بالاتر رفتن قیمت ملک در «شمال»، به دلیل رابطه قیمتی استانها با یکدیگر و اثرگذاری بر هم، زمینه را برای رشد قیمت در دیگر مناطق به وجود آورده است که پیامد منفی آن، «محرومیت تقاضای مصرفی از خرید مسکن در استطاعت» است. همانطور که انتظار میرود، قوانین و مقررات حاکم بر خرید ملک در یک کشور خارجی، بسته به هر کشور متفاوت است.

دیدگاهتان را بنویسید