هرجومرج اطلاعاتی در سامانه املاک – همشهری آنلاین

جزء املاک محسوب می شوند. مشاور املاک،شخصی می باشد که نماینده فروشنده یا خریدار می باشد.مشاوراملاک ممکن است خودش به تنهایی و مستقل نیز کار کند،اما اغلب مشاوران املاک تحت نظر یک مجموعه و در کنار یکدیگر کار می کنند و با عنوان دفتر مشاور املاک به افراد در زمینه خرید و فروش ملک خدمات ارائه می کنند. وزارت راه و شهرسازی براساس قانون مصوب مجلس و بهعنوان مجری این طرح، یک دوره ۲ ماهه از تاریخ ۱۹ فروردین تا ۱۹ خرداد ۱۴۰۰ را برای ثبت اطلاعات ملکی و اقامتی سرپرستان خانوار در سامانه ملی املاک و اسکان تعیین کرده بود. بررسیهای همشهری از وضعیت اطلاعات چندین نفر از ثبتنامکنندگان قدیمی در سامانه ملی املاک و اسکان حاکی از این است که تقریبا کل اطلاعات اظهار شده آنها از بین رفته یا با اطلاعات اشتباهی جایگزین شده است. رسیدگی با ارزیابی مجدد رأی به انتقال آنها خواهند داد. مستأجران نیز برای ثبت اطلاعات به مشخصات اصلی ملک نظیر متراژ دقیق، کد نوسازی ملک، کد ملی و شماره تلفن همراه مالک نیاز دارند که بخشی از آنها در اجارهنامه رسمی نوشته شده و مابقی از طریق سند، قبض عوارض سالانه ملک یا با سوال از مالک قابل دریافت است. لذا در زمان انجام معاملات ملکی بررسی مدارک هویتی افراد به عهده مشاور املاک بوده و بایستی آنها را به دقت بررسی کند.

منظور از احراز هویت طرفین بررسی مدارک شناسایی آنها و اطمینان از صحت آن می باشد. زمانی که فردی به عنوان مالک به مشاورین املاک مراجعه میکند آنها وظیفه دارند که ملک مورد نظر را مورد بررسی قرار داده و بر اساس نتایج بدست آمده قیمت آن را تعیین کنند. علاوه بر این، هر کشوری میتواند هرگونه محدودیت دلخواه را برای خارجیهایی که قصد خرید املاک و مستغلات در آن کشور را دارند، اعمال کند. باید توجه داشته باشید که در این موارد از نظر مسائل حقوقی اطلاعات کافی را بدست آورده و سپس نسبت به هر گونه اقدامی تصمیم گیری کنید. به گزارش روز یکشنبه خبرنگار اقتصادی ایرنا پیش تر «محمود محمودزاده» معاون مسکن وزیر راه و شهرسازی از موافقت ستاد مبارزه با کرونا برای تمدید مهلت ثبتنام در سامانه املاک واسکان تا مهر ۱۴۰۰ خبر داده بود اما به دلیل توقف دوماهه فعالیت این سامانه، پیشنهاد شده که مهلت خوداظهاری مالکان و مستاجران تا پایان فصل پاییز تمدید شود که قرار است این موضوع دوباره در ستاد مبارزه با کرونا بررسی شود.

روز جمعه ۱۸ تیر ماه امسال بود که خبر حمله سایبری به شرکت راهآهن جمهوری اسلامی ایران منتشر شد و البته حساسیت چندانی بهدنبال نداشت، اما یک روز بعد، یعنی شنبه ۱۹ تیر ماه سیستمهای کامپیوتری کارکنان ستاد راهوشهرسازی دچار اختلال سایبری شد و وزارتخانه نیز این موضوع را تأیید کرد. همچنین در برخی کشورها ممکن است قبل از اینکه بتوان مراحل خرید خانه را انجام داد، لازم باشد که در یک سازمان دولتی خاص ثبتنام انجام شود. همچنین میتوانید به صورت تلفنی هماهنگی لازم را انجام دهید. در نهایت و با انجام هر معامله حس خوب و مثبتی خواهید گرفت و برای معاملات بعدی سرشار از انرژی خواهید شد. همانطور که انتظار میرود، قوانین و مقررات حاکم بر خرید ملک در یک کشور خارجی، بسته به هر کشور متفاوت است. دلسوز گفت: همچنین بر اساس ماده ۵۳ قانون مالیاتهای مستقیم، در صورتی که فردی بالای ۱۵۰ متر در تهران و ۲۰۰ متر در سایر شهرهای کشور واحد مسکونیِ در دست مستأجر داشته باشد، مشمول مالیات بر اجاره بها میشود اما درآمدهای صندوق املاک و مستغلات از محل اجاره بها در هر متراژی، معاف از مالیات است. البته باید اشاره کنیم که علاوه بر ثبت واحدهای مسکونی، باید واحدهای تجاری و اداری نیز در این سامانه ثبت گردند.

کاشانو وبسایتی فعال در زمینهی معاملات املاک است که مجموعهای از خدمات متنوع را برای رفاه بیشتر شما در فرایند معامله املاک ارایه میکند. دلسوز درباره تفاوت صندوقهای زمین و ساختمان با صندوقهای املاک و مستغلات تأکید کرد: صندوقهای زمین و ساختمان صرفاً برای ساخت مسکن و املاک است و دارنده پروانه و زمین مسکونی با ارزش گذاری آن در بورس و تأسیس صندوق زمین و ساختمان، به تأمین مالی ساخت از محل آوردههای مردمی اقدام میکند. پیگیریهای همشهری از روابطعمومی وزارت راهوشهرسازی برای اطلاع از دلایل هرجومرج اطلاعاتی در سامانه ملی املاک و اسکان و تکلیف ثبتنامهای قبلی ادامه دارد و از انعکاس اظهارنظر کارشناسی مجموعه وزارت راهوشهرسازی در این زمینه نیز استقبال میکند. املاک باشی وبسایت رزرو آنلاین است که در زمینه اجاره روزانه خانه، آپارتمان مبله، اجاره سوئیت ، اجاره ویلا و رزرو اقامتگاه بوم گردی فعالیت دارد. با ویلا های لوکس و مدرن املاک تک ساز، یک قدم به زندگی رویایی خود نزدیکتر شوید. نتایج بررسیهایی که به صورت آماری و میدانی توسط «دنیای اقتصاد» از بازار ملک در «شمال» -استان مازندران- صورت گرفته حاکی است، پرواز سرمایهها به مقصد زمین و ویلا طی این دوره- از 98 تا ابتدای تابستان 1400- باعث شده میانگین قیمت زمین در «شمال» 6 برابر و متوسط قیمت مسکن نیز 3 برابر شود.این در حالی است که متوسط قیمت زمین در کشور طی همین مدت تقریبا 4 برابر شد که از نرخ رشد قیمت املاک مازندران خیلی کمتر است.در تهران- پایتخت- نیز رشد قیمت ملک طی نزدیک به 5/ 2 سال گذشته، به مراتب کمتر از «شمال» بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید