مهم می باشد

همچنین دربهای اتوماتیک به شما این مزیت را میدهند که آنها را به صورت دستی باز یا بسته کنید . با توجه به مزایای فراوان آن برای عبور و مرور افراد و همچنین جلوگیری از اتلاف انرژی این درب های کشویی امروزه جایگزین درب های قدیمی شده اند. باید بدانید که برای استفاده بهینه از انرژی و کنترل کردن دمای یک محیط و جلوگیری از ورود گرد و خاک به اماکن پر از تردد باید از درب اتوماتیک استفاده نمایید. این ظروف مانند وزنه هایی عمل می کردند که از طریق طناب و قرقره ، درهای معبد را در تقریباً زمانی که مردم برای نماز می رسیدند باز می کردند. اگر بخواهیم ساده تر بگویم، هزینه تعمیر درب اتوماتیک با توجه به مشکل درب اتوماتیک مشخص می شود و اگر این مشکل به شکلی باشد که نیاز به تعویض قطعات درب باشد، هزینه تعمیر درب اتوماتیک افزایش پیدا می کند. همانطور که قبل تر هم گفته شد، تعمیر درب اتوماتیک از هر نوعی هم که باشد به سادگی امکان پذیر نیست، زیرا درب های اتوماتیک تعداد زیادی قطعات مختلف دارند که در صورتی خرابی یا وجود اختلال در هر کدام، درب اتوماتیک به درستی کار نمی کند و نیازمند تعمیرکار درب اتوماتیک می شوید.

آنها تمایل دارند که درب اتوماتیک بهراحتی برایشان باز و بسته شود. به علاوه، از آنجا که به کار انداختن آنها به استفاده از دستها نیازی ندارند.، آنها دسترسی بی نظیری را برای افراد کهنسال ، معلول و بچههای کوچک فراهم میآورند . یکی دیگر از مشکلاتی که باعث تداخل در کارکرد درب های اتوماتیک می شود؛ اختلال در منبع تغذیه درب اتوماتیک است که عیب یابی آن برای افراد عادی کار سختی است و نمی توان ایراد درب را به صورت قطعی از منبع تغذیه دانست مگر با حضور کارشناس. عیب یابی این نوع خرابی نیز برای افراد عادی بسیار سخت است و در صورت اشتباه، هزینه های بیشتری برای تعمیر درب باید کنار گذاشت. این اختراع برای بهره مندی از پیشخدمت هایی که بشقاب های غذا و نوشیدنی حمل می کردند ، در رستوران Pier Wilcox در وست هیون ، نصب شد. با توجه به کنترل از راه دور درب های اتوماتیک می توانند به نگهبانی برای محافظت از ساختمان کمک کنند اما این نکته را نمی توان نادیده گرفت که اگر پیشگیری هایی صورت نگیرد می تواند برعکس عمل کرده و باعث نا امنی ساختمان شوند برای مثال درب پارکینگ ها ضعیف ترین نقطه امنیتی ساختمان به حساب می آیند که می توانند باعث ورود سارقین می شوند.

استفاده بهینه از مواد طبیعی و همچنین انرژی در هنگام ساخت درب، صرفه جویی در مصرف انرژی برودتی و حرارتی در حد ۳۰ تا ۵۰ درصد در سال، کنترل دما و ورود گرد و غبار در اماکن با تردد بالا، امکان استفاده از حد اکثر فضای موجود و همچین تولید بر اساس اندازه محل مورد نظر، بهره مندی از امکانات و خدمات ویژه جهت مکانهای خاص مثل بیمارستان ها و درمانگاه ها و غیره، دقت و کیفیت بسیار بالا به دلیل استفاده از طراحی های جدید و مدرن و مواد اولیه با کیفیت، زیبایی بخشیدن به نمای ورودی ساختمان ها، قابلیت تنظیم سرعت باز و بسته شدن درب اتوماتیک با توجه به عواملی همچون نوع مراجعین، میزان ترافیک محل، تغییر فصول سال و حتی ساعات شبانه روزی از اصلی ترین ویژگی هایی می باشد که درب اتوماتیک را از درب سنتی و دستی متمایز می گرداند. از طرفی ظاهری زیبا و هماهنگ با نمای ساختمان دارد . همچنین میتوان با کمک یک کد از داخل یا به وسیله یک کنترل از راه دور. بدین ترتیب که کنترل آنها با ابزارهای هوشمند ممکن شده است. که این نوع جک ها کاملا در داخل زمین قرار می گیرند . درب های اتوماتیک زیر سقفی ، استاندارد روز اروپا می باشند و به علت مکانیزم خاص و مزایای این سیستم در ایران نیز مورد توجه فراوان قرار گرفته اند.

در اینگونه موارد از جک های مخصوص درب اتوماتیک زیر سطحی استفاده می گردد. درحال حاضر یکی از محصولات پر طرفدار بازار کرکره برقی ، درب زیر سقفی و یا همان درب سکشنال می باشد . این درها یکی از پر کاربردترین نوع درب در مکان های پر تردد همچون ادارات، فروشگاه ها و مجتمع های مسکونی می باشند. مهمترین جزء از این نوع درب های اتوماتیک، اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای می باشد که انواع آن با قیمت و کیفیت متفاوت در بازار ایران موجود می باشد و تقریبا بیشترین قیمت درب شیشه ای مربوط به اپراتور آن است. درب اتوماتیک کرکره ای به دلیل اینکه از بالا جمع می شود درب اتوماتیک کرکره ای رول آپ نام دارد . در سال 1931 ، دو شخص به نام های ریموند و روبی از سازندهای ابزار آلات و سخت افزار اولین مدل دستگاه نوری را ایجاد کردند که باعث باز شدن درب اتوماتیک می شود. درب اتوماتیک کرکره ای به دلیل اینکه از بالا جمع می شود درب اتوماتیک رول آپ نام دارد. دانست. در بهای شیشه ای اتوماتیک به انواع مختلفی دسته بندی می شوند که از جمله آنها می توان به درب شیشه ای اتوماتیک کشویی و درب اتوماتیک شیشه ای منحنی اشاره داشت.

دیدگاهتان را بنویسید