معرفی ویژگی های مشاور املاک حرفه ای

هزینه بسیار سنگینی که شاید حاصل تلاش عمری از یک فرد و یا خانواده میباشد که میتواند با کوچکترین اشتباه در امور املاک خسارات جبران ناپیذیری به بار بیاورد، لذا دستیابی به یک فایل گسترده املاک در این حوضه امری بسیار خطیر و حاءز اهمیت است، هرچه تعداد این و گزینه ها پیشنهادی بیشتر باشد احتمال یک انتخاب درست و صحیح بیشتر میشود لذا گروه املاک آرکا تلاش میکند با گسترده کردن دامنه فعالیت خود بیشترین ارائه دهنده گزینه به متقاضیان املاک برای بهترین انتخاب هموار نماید. همچنین اگر سامانه در قسمت فهرست کارها، یک ملک را دو بار نشان دهد شما می توانید به انتخاب خود در قسمت تعیین تکلیف گزینه “این ملک متعلق به من نمی باشد ” را انتخاب کنید . 3سپس یک کد به تلفن همراه شما ارسال می شود که باید آن را در کادر مخصوص وارد کنید . چنانچه با زدن شماره ملی در سامانه املاکی که قبلا فروخته شده است نشان داده شد می بایست در قسمت تعیین تکلیف گزینه ” کل ملک را واگذار کرده ام ” یا ” بخشی از ملک را واگذار کرده ام ” را انتخاب کنید سپس مراحل بعدی را طی نمایید .

سامانه هایی که در سال های اخیر توسط دولت راه اندازی شده است، از نظر لزوم ثبت نام جهت استفاده از امکانات سامانه به دو گروه تقسیم می شوند: در برخی از این سامانه ها مانند سایت سامانه سابا hmi.mrud.ir، استفاده از امکانات سامانه مستلزم ثبت نام در آن نبوده، حال آنکه در برخی دیگر نظیر ثبت نام طرح مسکن ملی ، برای استفاده از سامانه، ضروری است که با احراز شرایط همچون شرایط ثبت نام مسکن اولی ها در آن سامانه ثبت نام گردد، که سامانه املاک و اسکان، یکی از این سامانه ها می باشد. بر اساس بند ۷ از تبصره ۸ اصلاحیه ماده ۵۴ مکرر قانون مالیاتهای مستقیم مصوب پنجم آذرماه ۱۳۹۹ مجلس، دستگاههای اجرایی مکلفند خدمات خود از قبیل افتتاح حساب بانکی و صدور دسته چک، یارانه و کمک معیشتی، تعویض پلاک خودرو، فروش انشعاب آب، برق، تلفن و گاز طبیعی و بسیاری دیگر از خدمات را صرفا با اخذ کد ملی و بر اساس کد پستی یا شرح نشانی یکتای درج شده مربوط به اقامتگاه اصلی افراد در سامانه املاک و اسکان کشور ارایه کنند. به موجب بند ۱۲ ماده واحده قانون اصلاح قانون مالیات­های مستقیم، مصوب ۳۱ تیرماه ۱۳۹۴ ماده (۵۴ مکرر) به قانون الحاق شد .

طبق آماری که محمد اسلامی ـ وزیر راه و شهرسازی ـ در ۲۶ تیرماه ۱۴۰۰ ارایه کرد تا کنون ۳ میلیون خانوار در سامانه جامع املاک و اسکان ثبت نام کردهاند و این در حالی است که برآوردها از وجود ۲۸ میلیون واحد مسکونی در کشور حکایت دارد. البته از اواخر سال گذشته وزارت راه و شهرسازی اعلام کرد که ۱.۳ میلیون خانه خالی را شناسایی و برای اخذ مالیات به سازمان امور مالیاتی معرفی کرده و قرار است در مردادماه امسال مشمول مالیات واحدهای خالی از سکنه شوند. از زمان راه اندازی این سامانه برای کسانی که بیش از 2 واحد مسکونی به جز منازل مسکونی فرعی و ویلایی را در اختیار دارند و این واحد ها بیش از 120 روز یا 4 ماه ساکنی نداشته باشد مشمول قانون جدید خانه های خالی خواهد شد و به آن ها مالیات تعلق خواهد گرفت . وارد کارتابل شخصی تان می شودید و می توانید اطلاعات اشتباه را تصحیح نموده و جاهای خالی را با کمال دقت پر کرده و گزینه ثبت را فشار دهید . وارد هر کدام از این فهرست ها بشوید می توانید اطلاعاتی را مشاهده و تصحیح و وارد نمایید و سپس گزینه ثبت را فشار دهید .

تمام سامانه های دولتی ایجاد شده در این سال ها همچون سامانه ثبت نام مسکن حمایتی و سایت طرح جهش تولید مسکن قطعا هدفی را دنبال کرده و در صدد افزایش سهولت و تسریع خدمات رسانی در حوزه خاصی به شهروندان بوده اند. در این صفحه، تعداد 106 مقاله انگلیسی از ژورنال ها و مجلات معتبر پایگاه ساینس دایرکت (ScienceDirect) درباره موضوع بازار املاک و مستغلات آرشیو شده است که شما می توانید مقالات مورد نظر خود را بر اساس سال انتشار، موضوع مقاله، وضعیت ترجمه و تعداد صفحات، انتخاب نموده و دانلود فرمایید. این تصور نه چندان غلط قشر متوسط رو به بالای جامعه سبب شده تا تعداد خانه های خریداری شده اما بدون سکونت افزایش پیدا کند . بسیاری از مردم برای پس انداز کردن پول هایشان معتقد هستند که بهترین گزینه خریدن املاکی مانند خانه و زمین است که همیشه فروشی همراه با سود خواهد داشت، خریدن زمین و خانه و نگهداری و فروش آن پس از چندین سال با توجه به پیشرفت شهر ها و گذر زمان و تورم در جامعه در هنگام فروش در اکثر مواقع سودآور بوده است . و در حین حال آژانسهای املاک و بنگاههای معاملات ملکی و همینطور مالکین شخصی که قصد خرید، فروش یا رهن و اجاره ملک دارند، میتوانند آگهی ملک خود را شامل آپارتمان مسکونی، تجاری یا اداری، نوساز یا کلنگی، مغازه، زمین و ویلا در املاک داران ثبت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید