معرفی ویژگی های مشاور املاک حرفه ای

در همین خصوص کاوه دلسوز مدیر سرمایه گذاری یک بانک خصوصی که متولی راه اندازی نخستین صندوق املاک و مستغلات است در گفتوگو با خبرنگار مهر درباره کارکرد صندوقهای املاک و مستغلات (ریتس ها) Real Estate Investment Trust (REITs) اظهار کرد: صندوقهای املاک و مستغلات یا ریتس ها قرار است منابع مالی را از مردم جمع آوری کرده و داراییهای خُرد را به داراییهای کلان در بخش املاک و مستغلات احداث شده اختصاص دهند. شاید این فرضیه، فقط یک توهم توطئه باشد که این حملات و تخریب اطلاعات سامانههای وزارت راهوشهرسازی بهخصوص سامانه ملی املاک و اسکان با آن شعار، نسبتی به ذینفعان کلان حوزه املاک داشته باشد که با به راه افتادن یک بانک اطلاعات منسجم و شفاف قرار است منافع شخصی یا گروهی آنها تحتتأثیر قرار بگیرد. واحد حقوقی املاک آلما شعبه VIP متشکل از دو وکیل پایه یک دادگستری با تجربه در زمینه املاک و یک کارشناس ثبتی است که همواره مشاوره های پیش و یا ضمن خرید را به متعاملین ارائه مینمایند.

املاک آلما VIP بزرگترین شعبه گروه مشاورین املاک آلما است که با بیش از 120 پرسنل معاملاتی در منطقه های 1 و 2 و 5 شهرداری تهران فعالیت میکنند.در این شعبه سالنهای نشست و قرارداد برای تعداد نفرات بالا تدارک دیده شده تا مذاکرات و نشستها بخصوص مشارکت درساخت که بطور معمول تعداد متعاملین بیشتری دارند ، براحتی برگزار شود . البته این وزارتخانه همچنان واکنشی به ماجرای هک سیستمهای کامپیوتری خود نشان نداده، اما اخیرا در یک فراخوان پیامکی، از ثبتنامکنندگان سامانه ملی املاک و اسکان خواسته است برای تدقیق اطلاعات خوداظهاری و دادههای موجود تا ۳۰مهر به این سامانه مراجعه کنند. روز جمعه ۱۸ تیر ماه امسال بود که خبر حمله سایبری به شرکت راهآهن جمهوری اسلامی ایران منتشر شد و البته حساسیت چندانی بهدنبال نداشت، اما یک روز بعد، یعنی شنبه ۱۹ تیر ماه سیستمهای کامپیوتری کارکنان ستاد راهوشهرسازی دچار اختلال سایبری شد و وزارتخانه نیز این موضوع را تأیید کرد.

مشتریان گرامی : اطلاعیه مزایده شماره 108 سازمان اموال و املاک ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) به شرح زیر اعلام میگردد… قبل از خرید ملک در کشورهای خارجی، ضروری است که شما با قوانین مربوط به خرید ملک در خارج از کشور آشنا شوید. قوانین مالکیت خارجی، تأمین مالی و بدهی مالیاتی تنها برخی از موضوعاتی هستند که در صورت تمایل به خرید ملک در یک کشور خارجی باید در مورد آنها آگاه باشید. همچنین ممکن است افراد تحت محدودیتهای قابلتوجهی اقدام به خرید ملک کنند، برای نمونه در بعضی از کشورها مانند استرالیا افراد غیر مقیم ابتدا باید از هیئت بررسی سرمایهگذاری خارجی یا FIRB تأییدیه کسب کنند. همه ملزومات و مکان هایی که در کنار یک ملک قرار دارد و قابل بهره برداری می باشد مانند چاه آب و دامپروری و معدن و زمین کشاورزی هم در این گروه قرار می گیرد. اما در این میان، دو حرکت سیاستی، در عمل باعث «پشتیبانی از سرمایهگذاری انحرافی» و «چراغ سبز به حرکت روی ریل ملاکی در شمال» شد. باشند به ترتیب مقرر در ماده قبل عمل خواهد شد.

در بین مردم واژه املاک فقط به خانه و مسکن و یا آپارتمان و مغازه اطلاق می شود اما این تصور اشتباه است. بر این اساس، مالکان و مستاجران فعلا تا پایان مهرماه امسال مهلت دارند تا اطلاعات سکونتی خود را در سامانه املاک و اسکان درج کنند، تا تیر ماه امسال نیز تعداد زیادی از مردم اقدام به درج اطلاعات داشتند و تراکم مراجعه به سایت حتی گاهی موجب کند شدن سایت شده است. مردم شما را به چشم متخصصی که با مدیریت معقولانه خود برای خرید مسکن آن ها را راهنمایی کرده میشناسند. جهت تعیین تکلیف وضعیت سکونت این املاک پیامکی با سرشماره V.MASKAN به مالکان این املاک ارسال شد که متن این پیامک بدین شرح است: «ملک شما به عنوان خانه خالی شناسایی شده است. یک وکیل ماهر و آگاه از کلیه قوانین و محدودیتهای خرید، به شما در شناسایی نیازها و گزینههای مناسب خرید ملک کمک خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید