مرکز تخصصی آموزش الکترونیک ، تعمیرات و ابزار دقیق

درب های اتوماتیک طراحی شدهاند تا باعث افزایش راحتی، آسایش و امنیت مصرف کنندگان شود. درب های سوئینگ مصرف انرژی کمی داشته و به صورت اتوماتیک و نیمه اتوماتیک ارائه می شود. در دوران باستان یونانی ها با فشار نیروی بخار آب اقدام به باز کردن در دروازه و قلعه می کردند. بعدها افراد زیادی اقدام به ساخت دربهای اتومات نمودند. در انواع فریم دار هر درب به واسطه فریم آلومینیومی احاطه می شود. این نوع دربها به واسطه یک سنسور دقیق و حساس در بالای در موانع و افراد را تشخیص داده و طی ارسال فرمان به اپراتور درب موجب باز شدن آن می گردد. نحوه عملکرد این نوع دربها بدین صورت است که به واسطه سنسور تعبیه شده بر بالای درب و در مرکز آن افراد و موانع تشخیص داده شده و فرمان به اپراتور جهت باز شدن درب ارسال می گردد. تاریخچه دربهای اتوماتیک به قرن ها پیش بر می گردد.

در نهایت، استفاده از درب اتوماتیک بر ارزش فروشگاه شما میافزاید و ارزش آن را در فروش مجدد افزایش میدهد. استفاده از درب و پنجره به عنوان یک عامل حفاظتی و امنیتی در ساختمان های مختلف از سال های دور گسترش داشته است. برای این گونه درب ها نیاز به جک درب پارکینگ دو لنگه کامل است تا یک بازو سمت چپ درب و بازوی دیگر در سمت راست نصب گردد. برخی از دربهای برقی مجهز به سیستم قطع کن میباشند و در صورتی که مانعی در مقابل آنها قرار داشته باشد متوقف شده و دوباره باز میشوند، اشاره کرد. برای مشاهده قیمت های انواع درب اتوماتیک و همچنین محاسبه آن با توجه به عرض و ارتفاع و نوع کاربری(دستی،اتوماتیک)نوع فریم ( فریم آلومینیوم درب اتوماتیک و یا فریم آنادایز و فریم استیل ) ،کشور سازنده اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای و میزان تردد و همچنین لوازم جانبی از قبیل ( قفل و باتری درب اتوماتیک شیشه ای ، دستگاه کنترل ترد درب برقی شیشه ای ) میتوانید از بخش محاسبه قیمت درب برقی شیشه ای وارد شده و براحتی محاسبه قیمت نمائید.

گرچه نصب درب های برقی اتوماتیک عموما سهل و راحت میباشد ولی باید توجه داشته باشید که این کار نباید توسط افراد بی تجربه انجام گیرد چون باعث آسیب به در و هدررفت هزینه های انجام شده میگردد. این بستگی به اندازه ورودی و عرض آن دارد. این نوع درب دارای جلوه ظاهری بسیار شیک و زیبا بوده و برای ورودی ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرد. به این صورت که با بهره مندی از نیروی محرکه باد، درب باز و بسته می شد که تا سالیان سال به طور فراگیر استفاده از این مدل از درب ها رواج داشت. به وجود امده اند. امروزه مدل های بسیار زیادی درب وجود دارد که هر کدام برای مکان خاصی طراحی شده اند. 2. ابعاد های استاندارد می توانند با اپراتور های معمولی بدون محدودیت کار کنند ولی در درابعاد بزرگ باید از پکیج های قوی تر استفاده شود. عرض هر کدام از دربها قابل تغییر است بنابراین می توان برای هر ورودی با عرض های متفاوت از درب اسلایدی استفاده نمود.

دو درب کنار دربهای انتهایی با سرعتی معادل نصف سرعت دربهای مرکزی حرکت کرده در نتیجه هر چهار درب در یک زمان بر روی دربهای انتهایی جمع می شوند. درب اتوماتیک مثلثی راه حل مناسبی برای ارائه تاکید نوری به ورودی یک ساختمان مدرن است. در صورت رها کردن این مشکل به حال خود، درب اتوماتیک آسیب های بیشتری می بیند و هزینه های بیشتری نیاز برای شما به بار می آورد. امروزه با استفاده از فناوری اتوماسیون میتوانید در پیکربندی درب گاراژ و یا پارکینگ خود، از محصولات مدرن و کاربردی بهره برداری کنید که علاوه بر کیفیت بسیار بالا، از ماندگاری و جذابیت ظاهری بسیار زیادی نیز برخوردار هستند. اولین نمونه دربهای اتوماتیک برای فروشگاه ها مورد استفاده قرار گرفت. این یک انتظار در بسیاری از ساختمان ها است: درها به طور خودکار باز می شوند و سپس دوباره بسته می شوند. ریموت کنترل یک فرستنده رادیویی کوچک است که دارای دو کلید برای باز و بسته کردن درب اتوماتیک است. کار کرد این درب ها نیز مانند درب های نوع بالا تر است ولی ورودی عرض کم تری دارد. معمولا دربها توسط ریل های بکار گرفته شده در بالا و در برخی موارد پائین درب باز و بسته می شود.

دیدگاهتان را بنویسید