طرز تهیه املت ایتالیایی

دقت داشته باشید که اگر درب قابلمه را ببندید سبزی های آش شما رنگی تیره رنگ به خود می گیرند. شما می توانید این آش را هم با گوشت و یا حتی بدون گوشت نیز تهیه کنید که این موضوع کاملاً سلیقه ای است حتی می توان گفت در صورت عدم استفاده از گوشت و کشک در آش بلغور این آش می تواند یکی از انواع غذا های بسیار مقوی و سالم و خوشمزه برای افراد گیاه خوار نیز باشد که به دلیل استفاده از حبوبات و بلغور در آن دارای خواص زیادی مانند انواع ویتامین ها و مواد معدنی است. گشنیز دارای خواص ضدالتهابی است و مصرف آن برای درمان بیماریهای داخلی مفید است. آش بلغور یکی از انواع آش های بسیار خوشمزه ایرانی است که به دلیل استفاده از مواد اولیه بسیار مقوی در آن دارای ارزش غذایی بسیار بالایی بوده و برای بدن شما نیز بسیار مفید می باشد. پس از گذشت زمان مورد نظر که آش شما به خوبی پخته و آماده شد آش خود را درون ظرف مناسبی که برای سرو آن در نظر دارید بریزید و روی آن را با پیاز داغی که باقی مانده بود و نعنا داغ تزیین کنید و بعد از آن هم آش بلغور شما آماده سرو است میل کنید و از خوردن آن نیز لذت ببرید.

سبزیجاتی که در ایران به صورت آماده طبخ تولید می شوند، به دلیل آنکه از بهترین محصولات انتخاب می شوند، کیفیت عالی دارند. محصولات آماده شده به محل بسته بندی منتقل و پس از توزین در بسته های مناسب و مجاز دارای شرایط استاندارد برای موادخوراکی ، بسته بندی می گردند . کلروفیل موجود در سبزیجات، به مرور زمان و بنا بر شرایط محیطی رنگ خود را تغییر میدهند و به سمت سبز تیره گرایش پیدا میکنند.با این حال، ما نمیتوانیم قاطعانه بگوییم که سبزیجات منجمد روشن، تازه تر و بهتر از سبزیجات تیره رنگ هستند زیرا برای مطرح کردن این ادعا باید مستندات علمی و درستی در دسترس باشد و آزمایشها و آنالیزهای مستمری روی این محصولات صورت گیرد که متأسفانه اینطور نیست. این کار برای آن است که هر دو طرف املت کاملا برشته شود. وقتی تخممرغها کاملا سفت شدند عمل زیر و رو کردن را یک بار دیگر انجام دهید. سپس املت را توی بشقاب برگردانید. سپس بلغور گندم و عدس را از 1 ساعت قبل از شروع کار درون ظرف هایی جدا بریزید و مقداری آب به آن ها اضافه کنید و زمان دهید تا آن ها نیز به خوبی درون آب خیس بخورند و آماده شوند.

اما در هر صورت، کهنگی محصولات غذایی نه تنها ارزش تغذیهای آنها را کم میکند و به مرور زمان از بین میبرد، بلکه روی ظاهرشان هم تأثیر میگذارد.آیا محصولات غذایی آماده را خوب میشویند؟ یکی از نگرانیهای مصرف کنندگان محصولات غذایی آماده، تردید در رعایت کامل بهداشت در شستشوی صحیح این مواد است؛ دغدغه ای که شاید بعضیها با توجه به پروانه ساخت محصول و مهر استاندارد، آن را بی دلیل بدانند اما تردیدها همین جا پیش میآید.آیا بعد از اعطای پروانه ساخت و مجوز تولید باز هم از محصولات غذایی کارخانهها نمونه برداری میشود و سلامت محصولات، هر ماه یا هر سال مورد بررسی قرار میگیرد؟ دکتر مریم هاشمی، متخصص صنایع غذایی در این باره میگوید: سلولهای سبزیجات پس از خرد شدن، آسیب میبینند و همین امر سبب از دست رفتن بخش زیادی از ویتامینهای سبزی میشود.معمولاً سبزی را بعد از خرد کردن، سرخ میکنند که این کار هم بخش زیاد ویتامین سبزی را از بین میبرد؛ یعنی سبزی خردشده و سرخ شده، دیگر ویتامین زیادی ندارد اما با این حال میتوان روی مواد معدنی و فیبرشان حساب کرد.تهیه، خرد و سرخ کردن سبزیجات به شکل تازه به تازه بهترین نوع استفاده از سبزیجات است اما به تمام افرادی که بنا به هر دلیلی قادر به این کار نیستند توصیه میشود: برای این که خاصیت سبزی، کمتر از دست برود، بهتر است بلافاصله پس از سرخ کردن، آنها را فریز کنید تا حداقل امکان رشد باکتریها و میکروارگانیسم های درونی یا موجود در محیط در آنها به کمترین حد برسد.

بنابراین خریداری و استفاده از سبزیجات منجمد بیشتر از انواع تازه و خردشده ای که در فروشگاهها در دسترس هستند، توصیه میشود. مورد استفاده بوده و به مصرف کننده ها کمک می کند تا بتوانند آنها را به راحتی در غذاهای خود استفاده کنند. تمام بررسی ها طبق بازار روز انجام شده و چندین وب سایت مشابه بطور دقیق بررسی شدند. بعد از خواندن این مقاله قول میدم بدون نیاز به پرسش از دیگران خودتان به نتیجه کامل خواهید رسید که آیا سایت فروش سبزی و سیفی جات راه اندازی کنید یا نه. چطور بتوانم مشتری ای پیدا کنم که بخواهد سبزی جات و یا سیفی جات را آنلاین خریداری کند؟ چطور می توان سبزی جات و سیفی جات را آنلاین فروخت؟ این عمل به روشهای مناسب توسط ماشین یا دست انجام می شود. بر اساس یک نظرسنجی انجام شده، بیش از 80 درصد از مردم بر این باورند که میوهها و سبزیجات تازه مرغوبتر از میوهها و سبزیجات یخ زده هستند. میتوانید از سبزیجاتی همچون سیر، کلم بروکلی، پیاز، گوجه، کدو سبز یا سیب زمینی در فریتاتا استفاده کنید. دکتر هاشمی در این خصوص میگوید: سبزیجات به دلیل این که حاوی گل ولای هستند، بسیار حساس میباشند و اگر هنگام شستن آنها مواد ضدعفونی کننده مناسب و به میزان لازم استفاده نگردد، میتوانند سریعترین راه ابتلای افراد به انواع بیماریهای انگلی باشند.

دیدگاهتان را بنویسید