طرز تهیه املت ایتالیایی

با توجه به آنچه که امروزه در بازار شاهدیم، می توان گفت بسیاری از مواد غذایی در بسته بندی های صنعتی وارد بازار می شوند. بعد از حدود دو دقیقه قسمت زیرین املت سفت میشود. سبزیجات آش را نیز به خوبی با آب سرد بشویید و پاک کنید و آن ها را به شکل ساطوری شده و ریز و یکدست خرد کنید سپس پیاز ها را نیز برداشته و با آب بشویید و پوست آن ها را بگیرید و آن ها را به شکل نگینی شده و یکدست خرد کنید و ماهیتابه ای را برداشته و درون آن مقداری روغن بریزید و آن را روی شعله گاز قرار دهید تا کمی گرم و آماده شود و سپس درون آن پیاز های خرد شده را بریزید و زمان دهید تا به خوبی پیاز درون روغن سبک و طلایی و نرم شود و بعد به آن مقداری زردچوبه را اضافه کنید و آن را نیز 2 دقیقه دیگر مجدد با پیاز به خوبی تفت دهید تا پیاز داغ شما آماده شود و بعد آن را از روی حرارت برداشته و کنار بگذارید. در اینجا، متخصص تغذیه راشل آن هیل به شما پنج دلیل برای تجدید نظر در این مورد ارائه میکند:1- مواد مغذیکمتر چیزی به طعم و سودمندی محصولات خانگی آسیب میرساند اما هنگام خریدن میوه و سبزیجات از برخی فروشگاهها، باید به زمان حمل و نقل محصولات که گاهی تا 2 هفته قبل از ورود در قفسه فروشگاهها طول میکشد باید توجه کرد و میتواند باعث از دست دادن بیش از 50 درصد مواد مغذی طبیعی آنها شود و به این زمان باید مدتی که این مواد از فروشگاه به منزل میآیند تا زمان مصرفشان را نیز اضافه کرد، که باعث افت بیشتر سطح مواد مغذی در این محصولات میشود.با این حال، میوهها و سبزیجاتی که در کمترین زمان برداشت و فریز میشوند، معمولاً در کمتر از 90 دقیقه پس از برداشت، این کار ویتامینهای ضروری و مواد معدنی آنها را مانند مواد مغذی طبیعی مشابه حفظ میکند، اگر بهتر از نوع طبیعی نباشد، معادل نوع تازه آنهاست.2- روش صحیحبرای فریز کردن محصولات تمام مراحل چیدن، پوست گیری، خرد کردن و تمیز کردن باید انجام بگیرد.

دکتر مریم هاشمی، متخصص صنایع غذایی در این باره میگوید: سلولهای سبزیجات پس از خرد شدن، آسیب میبینند و همین امر سبب از دست رفتن بخش زیادی از ویتامینهای سبزی میشود.معمولاً سبزی را بعد از خرد کردن، سرخ میکنند که این کار هم بخش زیاد ویتامین سبزی را از بین میبرد؛ یعنی سبزی خردشده و سرخ شده، دیگر ویتامین زیادی ندارد اما با این حال میتوان روی مواد معدنی و فیبرشان حساب کرد.تهیه، خرد و سرخ کردن سبزیجات به شکل تازه به تازه بهترین نوع استفاده از سبزیجات است اما به تمام افرادی که بنا به هر دلیلی قادر به این کار نیستند توصیه میشود: برای این که خاصیت سبزی، کمتر از دست برود، بهتر است بلافاصله پس از سرخ کردن، آنها را فریز کنید تا حداقل امکان رشد باکتریها و میکروارگانیسم های درونی یا موجود در محیط در آنها به کمترین حد برسد. این خورشت خوشمزه برای مهمانیها و مراسم گوناگون تهیه میشود و محبوبیت بسیار زیادی دارد. وظیفه این افراد پاک کردن، شستشو، خرد کردن و تفت دادن سبزیجات است؛ پس لازم است که انواع سبزیجات، نحوه پاک کردن هر یک، کار با مواد شوینده و ضد عفونی کننده سبزیجات، کار با دستگاه سبزی خرد کنی، نحوه خرد کردن و همچنین طریقه و میزان تفت دادن هر یک از انواع سبزیجات آشنایی داشته باشند و با توجه به حجم کار، از قدرت بدنی لازم برای انجام وظیفه خود برخوردار باشند.

اما در دنیای مدرن کافیست گوشی خود را بردارید و بنویسید خرید سبزی! اگر سبزی تهیه کنم اما سفارشی نداشته باشم چی؟ یعنی اینکه آیا مشتری خواهان نوع خاصی از سبزی است (مانند جعفری یا اسفناج) یا خواهان مجموعه ای از سبزیجات با توجه به کاربردشان درطبخ غذاها است( مانند سبزی آش یا دلمه)؟ در حال حاضر کشورهای زیادی هستند که سبزیجات آماده طبخ را از ایران خریداری کرده و به دلیل بالا بودن کیفیت آنها، از جمله مشتریان همیشگی بشمار می روند. دقت داشته باشید که آب تمامی حبوبات را در طی خیس کردن آن ها چندین مرتبه عوض کنید تا نفخ آن ها به میزان زیادی گرفته شود. سپس بلغور گندم و عدس را از 1 ساعت قبل از شروع کار درون ظرف هایی جدا بریزید و مقداری آب به آن ها اضافه کنید و زمان دهید تا آن ها نیز به خوبی درون آب خیس بخورند و آماده شوند.

استفاده از شانه پلاستیکی پلی استایرن علاوه بر مزیت جداسازی دارای مزیت ضربه گیری و انعطاف در برابر اندازه و شکل میوه است و در صورتیکه قبل از بسته بندی میوه نیازی به خنک کردن داشته باشد این نوع شانه ها به دلیل اینکه دارای خاصیت مؤثر عایق های حرارتی هستند می توانند به این امر کمک کنند. این کسب و کار به امکانات و تحهیزات سطح بالا و گران قیمت نیازی ندارد. جهت کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک نمائید. حداقل فضای لازم برای راه اندازی این کسب و کار خانگی یک اتاق ۱۲ متری می باشد. بازهم کوتاه میگم، تنها کاری که باید انجام بدید این است که مشتریان خود را توجیح کنید که سفارششان روز بعد ارسال می شود و یک روز زودتر سفارش بدهند، اینطوری شما میدانید که در روز دقیقا چند سفارش دارید و اصلا نیاز به نگهداری سبزی نخواهید داشت. دقت داشته باشید که اگر درب قابلمه را ببندید سبزی های آش شما رنگی تیره رنگ به خود می گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید