سبزی قرمه شامل کدام سبزیها میشود؟

سبزی کوکویی ترکیبی از سبزیهای معطر گشنیز، ریحان، ترخون، سیر، تره، جعفری و شوید است. برای پخت این غذا از سبزیهای معطر جعفری، تره، نعنا، ریحان، ترخون و پیازچه استفاده میشود. سبزی این خورشت پرطرفدار ترکیبی از جعفری، گشنیز، تره، شنبلیله و اسفناج است که با نسبتهای مشخصی با هم مخلوط شدهاند. سبزیهای مخصوص آش رشته شامل تره، جعفری، گشنیز، اسفناج و شوید است. برای مثال در استان فارس و خوزستان به ترکیب آن، سبزی سیر، شوید و برگ چغندر اضافه میکنند و در آذربایجان از ترخون به جای شنبلیله استفاده میکنند. برای مثال میتوان میزان سبزی سیر آن را افزایش داد و یا ترخون و ریحان آن را حذف کرد. این روش معادل هشت تا ده ساعت خیساندن در آب است و نفخ لوبیا را کم میکند. در این مرحله ، سبزیجات ها توسط نوار نقاله به حوضچه آب شستشوی اولیه که ظرفیت آن متناسب با حجم کار می باشد ، منتقل می گردد ( روش غوطه وری ) و به مدت زمان ۱۰-۵ دقیقه در حوضچه باقی می مانند و سپس سبزیجات ها در حوضچه دوم که محتوی آب و ماده گندزدای مجاز با نسبت های توصیه شده از سوی مراجع ذیصلاح رسمی می باشد ( مانند پرکلرین به نسبت ۳/۰ تا ۵/۰ P.P.M ) گندزدایی می گردند.

سبزیجات های شسته شده در این مرحله روی نوار نقاله مشبک پخش می گردند تا ضمن گرفته شدن آب اضافی آن سبزیجات مجدداً به طور کامل از لحاظ کیفیت مورد بررسی قرار گرفته و تفکیک شود . در این مرحله، سبزیجات ها را بر روی نوار نقاله گسترده میشوند و در ضمن حرکت نوار نقاله سبزیجات های گندیده و دارای لک، زخم و آسیب های فیزیکی و یا آن دسته از سبزیجات هایی که دارای باقیمانده مواد زائد از محل برداشت محصول می باشند را جدا می کنند. محصولات آماده شده به محل بسته بندی منتقل و پس از توزین در بسته های مناسب و مجاز دارای شرایط استاندارد برای موادخوراکی ، بسته بندی می گردند . مواد بسته بندی باید مجاز برای مصارف خوراکی بوده و محافظت کافی در برابر آلودگی را فرآهم آورد . خواص و ارزش غذایی سبزیجات تازه بسیار بیشتر از نوع خشک آن است و این مواد غذایی هر چقد تازهتر باشند، مواد معدنی، ویتامین و فیبر بیشتری دارند. شما میتوانید برای اطلاع از قیمت سبزی خُرد شده و خرید آنلاین سبزی خُرد شده تازه و با کیفیت به بازار آنلاین به روز رسان مراجعه کنید. برای خرید سبزی خُرد شده بستهبندی میتوانید به دستهبندی «میوه، سبزیجات و محصولات کشاورزی» در بازار آنلاین به روز رسان مراجعه کنید.

برای اطلاع از قیمت سبزی خُرد شده قرمه سبزی میتوانید به بازار آنلاین به روز رسان مراجعه کنید. علاوه بر اطلاع از قیمت، شما میتوانید خرید انواع سبزی خُرد شده را از این بستر بهصورت آنلاین انجام دهید. ماهیتابهی مناسبی انتخاب کنید، مقداری روغن در آن ریخته و روی حرارت قرار دهید تا داغ شود. تخممرغها را در ظرفی مجزا بشکنید تا از سلامت آن مطمئن شوید. ارسال سریع و کیفیت درجه ۱ محصولهای ما باعت میشود که بعد از خرید اول، مشتری ما شوید. سبزی آش شامل چه سبزیهایی میشود؟ از بین انواع مختلف آشهای ایرانی، آش رشته بسیار پرطرفدار است و در هر نقطه از ایران با دستور متفاوتی پخته میشود. زمانی که آش جا افتاد، رشته را همراه با مابقی ترکیب آرد و پیاز به آش اضافه کرده و 20 دقیقه زمان دهید تا رشته نرم شود و آش جا بیوفتد. پیاز را خُرد کرده و همراه با مقداری روغن روی حرارت متوسط قرار دهید تا سرخ و طلایی شود. روی آشها را با کشک، سیر داغ، پیاز داغ و نعنا داغ شده تزئین کرده و همراه با نان داغ سرو کنید.

برای تهیهی آن در فر، سبزی کوکویی را از قبل سرخ کنید و کنار بگذارید تا خنک شود. زمانی که یک سمت آن سرخ شد، آن را برگردانید تا سمت دیگرش سرخ شود. همچنین ۲۵ میلیون تومان سرمایه گردش برای یک دوره ۳ ماهه نیاز دارید تا هزینه های تبلیغات ، نیروی انسانی و سربار را پوشش دهید. سپس حرارت را کم کرده و در تابه را بگذارید تا سرخ شود. پنج تا شش پیمانه آب جوش روی مواد ریخته و حرارت را زیاد کنید تا خورشت بجوشد. زمانی که بوی خامی زردچوبه و آرد گرفته شد، حرارت را روی کمترین حالت قرار دهید و به سراغ حبوبات بروید. شما میتوانید کوکو سبزی را در قالبهای مختلف ریخته و در فر قرار دهید. قالبها را به مدت 20 دقیقه در فر با دمای 180 درجه سانتیگراد قرار دهید. به یاد داشته باشید این محاسبات به صورت کلی و عمومی انجام شده و شما می توانید با توجه به شرایط خاص خود تا حدودی آنرا تعدیل و تغییر دهید. این غذاها که اکثر به صورت آماده و نیمه آماده در بسته بندی های مختلف عرضه می شوند، باید از نظر بهداشتی در حد استاندارد بوده تا بتوان به آنها اعتماد کرده و خریداری نمود.

دیدگاهتان را بنویسید