سبزی قرمه شامل کدام سبزیها میشود؟

بازهم کوتاه میگم، تنها کاری که باید انجام بدید این است که مشتریان خود را توجیح کنید که سفارششان روز بعد ارسال می شود و یک روز زودتر سفارش بدهند، اینطوری شما میدانید که در روز دقیقا چند سفارش دارید و اصلا نیاز به نگهداری سبزی نخواهید داشت. اصلا همچین چیزی ممکن است مگر؟ سود فروشگاه اینترنتی سبزی نسبت به سود مغازه سبزی فروشی چقدر است؟ سبزی های بسته بندی باید کلیه مراحل آماده سازی ، شستشو ، ضد عفونی کردن و بسته بندی را گذرانده تا آماده عرضه به بازار شود. این غذاها که اکثر به صورت آماده و نیمه آماده در بسته بندی های مختلف عرضه می شوند، باید از نظر بهداشتی در حد استاندارد بوده تا بتوان به آنها اعتماد کرده و خریداری نمود. همچنین تمام مواد ضدعفونی کننده، شیمیایی هستند و باید پس از استفاده، محصول را با آب فراوان و سالم شستشو داد تا این مواد به صورت کامل از محصول خارج شوند.اما متأسفانه خریدار از فرآیند تولید، خبر کافی ندارد و تنها به اعتماد بر تبلیغات بسنده میکند. اما در هر صورت، کهنگی محصولات غذایی نه تنها ارزش تغذیهای آنها را کم میکند و به مرور زمان از بین میبرد، بلکه روی ظاهرشان هم تأثیر میگذارد.آیا محصولات غذایی آماده را خوب میشویند؟

سبزی من فعلا تنها در شهر تهران سرویس میدهد. تو دنیای سنتی شاید راهی نبود جزء گشتن و پیدا کردن در دور ترین نقطه شهر حتی! در اینجا، متخصص تغذیه راشل آن هیل به شما پنج دلیل برای تجدید نظر در این مورد ارائه میکند:1- مواد مغذیکمتر چیزی به طعم و سودمندی محصولات خانگی آسیب میرساند اما هنگام خریدن میوه و سبزیجات از برخی فروشگاهها، باید به زمان حمل و نقل محصولات که گاهی تا 2 هفته قبل از ورود در قفسه فروشگاهها طول میکشد باید توجه کرد و میتواند باعث از دست دادن بیش از 50 درصد مواد مغذی طبیعی آنها شود و به این زمان باید مدتی که این مواد از فروشگاه به منزل میآیند تا زمان مصرفشان را نیز اضافه کرد، که باعث افت بیشتر سطح مواد مغذی در این محصولات میشود.با این حال، میوهها و سبزیجاتی که در کمترین زمان برداشت و فریز میشوند، معمولاً در کمتر از 90 دقیقه پس از برداشت، این کار ویتامینهای ضروری و مواد معدنی آنها را مانند مواد مغذی طبیعی مشابه حفظ میکند، اگر بهتر از نوع طبیعی نباشد، معادل نوع تازه آنهاست.2- روش صحیحبرای فریز کردن محصولات تمام مراحل چیدن، پوست گیری، خرد کردن و تمیز کردن باید انجام بگیرد.

بر اساس یک نظرسنجی انجام شده، بیش از 80 درصد از مردم بر این باورند که میوهها و سبزیجات تازه مرغوبتر از میوهها و سبزیجات یخ زده هستند. دکتر مریم هاشمی، متخصص صنایع غذایی در این باره میگوید: سلولهای سبزیجات پس از خرد شدن، آسیب میبینند و همین امر سبب از دست رفتن بخش زیادی از ویتامینهای سبزی میشود.معمولاً سبزی را بعد از خرد کردن، سرخ میکنند که این کار هم بخش زیاد ویتامین سبزی را از بین میبرد؛ یعنی سبزی خردشده و سرخ شده، دیگر ویتامین زیادی ندارد اما با این حال میتوان روی مواد معدنی و فیبرشان حساب کرد.تهیه، خرد و سرخ کردن سبزیجات به شکل تازه به تازه بهترین نوع استفاده از سبزیجات است اما به تمام افرادی که بنا به هر دلیلی قادر به این کار نیستند توصیه میشود: برای این که خاصیت سبزی، کمتر از دست برود، بهتر است بلافاصله پس از سرخ کردن، آنها را فریز کنید تا حداقل امکان رشد باکتریها و میکروارگانیسم های درونی یا موجود در محیط در آنها به کمترین حد برسد. دکتر هاشمی در این خصوص میگوید: سبزیجات به دلیل این که حاوی گل ولای هستند، بسیار حساس میباشند و اگر هنگام شستن آنها مواد ضدعفونی کننده مناسب و به میزان لازم استفاده نگردد، میتوانند سریعترین راه ابتلای افراد به انواع بیماریهای انگلی باشند.

در این صورت، اگر محصولی مانند سبزی که تازگی یا کهنگی اش به راحتی از طریق نگاه کردن به ظاهرش قابل تشخیص است، در بسته بندیهای تیره رنگ عرضه شود؛ امکان انتخاب صحیح برای مصرف کننده از بین میرود.به عقیده دکتر هاشمی: تیره و کدر رنگ بودن سبزیجات منجمد یا نیمه آماده دلیلی بر کهنه بودن آنها میباشد. بسیاری از میوه های تازه و سبزیجات را، قبل از این که به طور کامل رسیده و کامل شوند برداشت میکنند که این دلیلی برای سفت و بی مزه شدن بیشتر آنها میشود. دستگاه سبزی خرد کن صنعتی تمام استیل جهت خرد کردن انواع سبزیجات و میوه جات مناسب برای سبزی فروشی و فروشگاه های سبزی آماده و خطوط تولید رستوران ها آشپزخانه های صنعتی و اغذیه فروشی ها می باشد. بعد از خواندن این مقاله قول میدم بدون نیاز به پرسش از دیگران خودتان به نتیجه کامل خواهید رسید که آیا سایت فروش سبزی و سیفی جات راه اندازی کنید یا نه. تمام بررسی ها طبق بازار روز انجام شده و چندین وب سایت مشابه بطور دقیق بررسی شدند. به نحوی که موجب هدر رفتن مواد اولیه و یا آلوده شدن محیط اطراف نگردد ، ضمنا عملیات حمل باید سریع انجام شود و از ماندن و حمل محصول در معرض آفتاب، باد و باران خودداری گردد.

دیدگاهتان را بنویسید