ساندویچ سبزیجات با سس قارچ و خامه – بورس فردا

سپس بلغور گندم و عدس را از 1 ساعت قبل از شروع کار درون ظرف هایی جدا بریزید و مقداری آب به آن ها اضافه کنید و زمان دهید تا آن ها نیز به خوبی درون آب خیس بخورند و آماده شوند. خرید انواع سبزی: در کسب و کار خانگی ارائه خدمات سبزی خردکنی، می توان فقط سبزیجات را خریداری کرد و بدون هیچگونه خدمات دیگر آنها را تحویل مشتریان داد. در اینجا، متخصص تغذیه راشل آن هیل به شما پنج دلیل برای تجدید نظر در این مورد ارائه میکند:1- مواد مغذیکمتر چیزی به طعم و سودمندی محصولات خانگی آسیب میرساند اما هنگام خریدن میوه و سبزیجات از برخی فروشگاهها، باید به زمان حمل و نقل محصولات که گاهی تا 2 هفته قبل از ورود در قفسه فروشگاهها طول میکشد باید توجه کرد و میتواند باعث از دست دادن بیش از 50 درصد مواد مغذی طبیعی آنها شود و به این زمان باید مدتی که این مواد از فروشگاه به منزل میآیند تا زمان مصرفشان را نیز اضافه کرد، که باعث افت بیشتر سطح مواد مغذی در این محصولات میشود.با این حال، میوهها و سبزیجاتی که در کمترین زمان برداشت و فریز میشوند، معمولاً در کمتر از 90 دقیقه پس از برداشت، این کار ویتامینهای ضروری و مواد معدنی آنها را مانند مواد مغذی طبیعی مشابه حفظ میکند، اگر بهتر از نوع طبیعی نباشد، معادل نوع تازه آنهاست.2- روش صحیحبرای فریز کردن محصولات تمام مراحل چیدن، پوست گیری، خرد کردن و تمیز کردن باید انجام بگیرد.

انجماد کردن قابلیت نگهداری بیشتر مواد را در قفسهها افزایش میدهد و محصولات مدت زمان بیشتری با طعم واقعی خود میتوانند در دسترس باشند.4- در دسترس بودنمیوهها و سبزیجات منجمد در طول سال در دسترس هستند و این کار حفظ رژیم غذایی جالب و متنوع را برای شما آسانتر میسازد.5- هزینهمیوهها و سبزیجات منجمد به طور متوسط، 23 درصد ارزانتر از نوع تازه آنهاست. با این حال او معتقد است که این اتفاق به سرعت رخ نخواهد داد و تغییر اکوسیستم یک سیاره صدها تا هزاران سال به طول خواهد انجامید و تا آن زمان نیاز به گنبدهای شیشهای از بین نخواهد رفت. یکی از نگرانیهای مصرف کنندگان محصولات غذایی آماده، تردید در رعایت کامل بهداشت در شستشوی صحیح این مواد است؛ دغدغه ای که شاید بعضیها با توجه به پروانه ساخت محصول و مهر استاندارد، آن را بی دلیل بدانند اما تردیدها همین جا پیش میآید.آیا بعد از اعطای پروانه ساخت و مجوز تولید باز هم از محصولات غذایی کارخانهها نمونه برداری میشود و سلامت محصولات، هر ماه یا هر سال مورد بررسی قرار میگیرد؟

نخود و لوبیا چیتی که از شب قبل خیس کرده بودید را برداشته و آب آن ها را بیرون بریزید و آن ها را درون قابلمه ای بریزید و به آن ها مقداری آب اضافه کنید و قابلمه را روی شعله گاز قرار دهید و 1 ساعت به آن ها زمان دهید تا کمی درون آب در حال جوش نیم پز و یا نیمه آماده شوند و در همین حین نیز درون قابلمه ای جداگانه به بلغور گندمی که خیس کرده بودید مقداری آب اضافه کنید و بلغور خیس شده را به آن اضافه کنید و آن را هم روی شعله گاز قرار دهید و تقریباً 1 ساعت نیز به آن فرصت دهید تا به آرامی مقداری پخته شود و لعاب بیاندازد. بعد از آن که نخود و لوبیا نیم پز شدند آن ها را از روی حرارت برداشته و آبکش کنید و عدس را نیز آبکش کنید و همگی آن ها را درون قابلمه ای که در آن بلغور لعاب انداخته اضافه کنید و خوب هم بزنید و بعد به آن ها مقداری زمان دهید در حد 20 دقیقه تا کمی با یکدیگر پخته شوند و بعد به آن ها سبزی های آشی که خرد کرده بودید را نیز به همراه نصف پیاز داغ اضافه کنید و تمامی آن ها را به خوبی با یکدیگر هم بزنید و مخلوط کنید و در آخر به آن سیر داغ را به همراه مقداری نمک و فلفل سیاه و کمی زردچوبه اضافه کنید و 40 دقیقه دیگر نیز به تمامی مواد با درب باز زمان دهید تا به خوبی با یکدیگر پخته و نرم و آماده شوند.

دقت داشته باشید که اگر درب قابلمه را ببندید سبزی های آش شما رنگی تیره رنگ به خود می گیرند. دقت داشته باشید که میزان روغنی که در آن پودر نعنا را سرخ می کنید باید به میزانی باشد که نعنا ها درون روغن مقداری شناور باشند. دقت داشته باشید که آب تمامی حبوبات را در طی خیس کردن آن ها چندین مرتبه عوض کنید تا نفخ آن ها به میزان زیادی گرفته شود. تمامی تجهیزات این خط تولید ، از جنس تمام استنلس استیل می باشد. برای راه اندازی هر کسب و کاری به سرمایه ثابت برای خرید تجهیزات نیاز دارید که نوعی سرمایه گذاری محسوب می شود و در واقع دارایی شما از حالت نقدی به صورت غیر نقدی تبدیل می شود و امکان کسب در آمد را برای شما فراهم می کند. شیوه سرخ شدن در چیپس به سبک غوطه وری می باشد در صورتی که در سبزیجات به این صورت نمی توان تولید نمود. کلروفیل موجود در سبزیجات، به مرور زمان و بنا بر شرایط محیطی رنگ خود را تغییر میدهند و به سمت سبز تیره گرایش پیدا میکنند.با این حال، ما نمیتوانیم قاطعانه بگوییم که سبزیجات منجمد روشن، تازه تر و بهتر از سبزیجات تیره رنگ هستند زیرا برای مطرح کردن این ادعا باید مستندات علمی و درستی در دسترس باشد و آزمایشها و آنالیزهای مستمری روی این محصولات صورت گیرد که متأسفانه اینطور نیست.

دیدگاهتان را بنویسید