در این خصوص دو نکته وجود دارد

رشد املاک در شمال کشور باعث شده تا خرید ویلا در گیلان جذابیت زیادی پیدا کند. به همین دلیل افراد بسیاری تمایل به خرید خانه ویلایی در گیلان دارند. ویلاییهای که در جنگل قرار داشته باشند از امتیازات خاصی برخوردار هستند و ویلاییهایی که در شهرهای اصلی یا در حاشیه دریای خزر قرار میگیرند مزایای منحصربهفرد خود را دارند. سرسبزی و طراوت جنگل در کنار زیبایی دریا و همچنین امکانات شهری مناسب باعث میشود تا افراد بسیاری به دنبال خرید ویلا در گیلان باشند. ساحل دریا زیباییهای خاص و منحصربهفرد خود را دارد و صد البته یک جنگل نیز برای زندگی، بسیار باشکوه خواهد بود. کدام دسته از املاک مشمول مالیات خواهند بود؟ مالیات این ۱.۳ میلیون واحد، قطعی است و باید اخذ شود. با توجه به آمار املاک کشور این وزارت خانه اعلام کرد که تعداد کثیری از خانه ها، خالی از سکنه بوده و این موضوع شرایط نامناسبی را برای بازار مسکن فراهم آورده است. بر اساس اصلاحیه ماده ۵۴ مکرر قانون مالیاتهای مستقیم (قانون مالیات بر خانههای خالی) در سال گذشته در مجلس یازدهم، هر خانوار یک محل به عنوان محل اصلی سکونت و یک واحد مسکونی دیگر هم در شهر دیگری به عنوان اقامتگاه فرعی میتواند داشته باشد.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، معاونت مسکن و ساختمان در اطلاعیهای اعلام کرد: مطابق ماده ۵۴ مکرر قانون مالیاتهای مستقیم و اصلاحات بعدی آن و با توجه به آغاز فرآیند اخذ مالیات از خانههای خالی، کلیه مشمولان مالیات که از طرف سازمان امور مالیاتی کشور پیامک دریافت کردهاند، حداکثر ظرف ۱۰ روز فرصت دارند تا با مراجعه به “سامانه ملی املاک و اسکان کشور”، اطلاعات سکونت و مالکیت خود را به روز کنند. بسیاری از کسانیکه قصد سرمایهگذاری در املاک را دارند ترجیح میدهند تا در گیلان به خرید ملک بپردازند. سوال:من ملک خود را فروخته ام یا شخص دیگری در ملک من سکونت دارد، اما کد رهگیری ندارم. پاسخ: در قسمت تعیین تکلیف ملک بعد از انتخاب گزینه “من مالک هستم” و ورود اطلاعات ملک، در قسمت اطلاعات سکونت، وضعیت سکونت ملک را مشخص نمایید. عادله ملک کسر و به آنها پرداخت و بقیه به مالک تأدیه خواهد شد.

از ۱۹ فروردین ماه،همه سرپرستان خانوار شهری و روستایی موظف به ثبت محل سکونت خود با درج شخصی یا استیجاری بودن آن در سامانه «کد یکتا» هستند. با درج این اطلاعات هیچ نوع مالیاتی به خانه اول و دوم افراد در شهری دیگر، خانه های دارای سکنه و همچنین خانههای واقع در شهرهای کوچک و روستاها تعلق نمیگیرد. در این وضعیت، عملا ثبتنام فرد، کمکی به بانک جامع اطلاعاتی مدنظر قانون نمیکند و حتی فرد ثبتنامکننده میتواند بهعنوان سرپیچی از الزام قانونی مشمول جریمههای سنگین خانههای خالی شود. همچنین اگر افراد و یا خانوارها بیش از واحدهای مذکور خانه ای داشته باشند که بیش از ۱۲۰ روز خالی از سکنه باشد، مشمول قانون اخذ مالیات از خانههای خالی میشود. آمار به دست آمده از سامانه املاک، برای اجرای برنامههای دولت اعم از تنظیم بازار مسکن و نیز برنامه ریزی برای شناسایی خانوادههای فاقد مسکن یا افراد دارای بیش از یک ملک و اخذ مالیات از مالکانی که واحدهای مسکونی خود را خالی نگه میدارند، موثر بوده و دولت به یک بانک اطلاعاتی دقیق در خصوص املاک موجود در کشور دست خواهد یافت. لذا به منظور رفع برخی مشکلات در بازار مسکن این وزارت خانه اعلام کرد که خانه های خالی از سکنه مشمول مالیات شده و در صورتی که فروخته و یا اجاره داده نشوند مالکان موظف به پرداخت مالیات تعیین شده برای املاک خود خواهد بود.

وی عنوان کرد اطلاعات افراد و املاک آن ها در اختیار است و بانک اطلاعاتی وزارت خانه تکمیل می باشد اما همکاری مردم در پی این فراخوان برای ما مهم بوده و تاییدی از سوی مردم برای این کار گرفته میشود. ما بهترین گزینهها را برای خرید ویلایی در رشت و خمام بندرانزلی روستای سنگر روستای فشتکه و.. ما در سایت املاک۹ (هلدینگ نوروزی) با ارائه مشاورههای حرفهای، بهترین پیشنهادات را برای خرید خانه ویلایی در رشت یا زمینهای هکتاری به شما ارائه خواهیم داد. افراد مختلفی با مراجعه به این شرکت، سرمایهگذاریهای مطمئنی در گرجستان انجام دادهاند و با راهنماییهای مشاور املاک گرجستان شرکت جئووست، بهترین ملکها را خریداری کردهاند. دفترخانه اسناد رسمی از گذشتههای دور تاکنون وظیفه ثبت و تنظیم اسناد مختلف را بر عهده داشته و از همین طریق نیز بسیاری از افراد در قالب کارمند یا دفتریار و عناوین دیگر مشغول به فعالیت بودهاند. به عنوان مثال اگر فرد صغیر در زمان تنظیم سند به سن قانونی رسیده باشد می بایست مبالغ تعیین شده به مالک تحویل داده شود و نباید به ولی و قیم او پرداخت شود. برای خرید خانه ویلایی در گیلان از مشاوران حرفهای و امین استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید