درب اتوماتیک چیست ؟

یکی دیگر از مشکلاتی که باعث تداخل در کارکرد درب های اتوماتیک می شود؛ اختلال در منبع تغذیه درب اتوماتیک است که عیب یابی آن برای افراد عادی کار سختی است و نمی توان ایراد درب را به صورت قطعی از منبع تغذیه دانست مگر با حضور کارشناس. باز و بسته شدن خودکار با سرعت بالا در این درب های رول سریع باعث صرفه جویی در انرژی با حفظ دمای داخلی اتاق می شود و همچنین آلودگی ناشی از آلودگی هوا و ورود حشرات و حیوانات موذی را که در انبارها و ساختمان های کنترل شده ضروری است، کاهش می دهد. اجزای مهم تشکیل دهنده ی درب شیشه ای اتوماتیک عبارتند از اپراتور ،شیشه سکوریت با ضخامت و رنگ های متفاوت ،فریم آلومینیوم یا استیل (نسبت به سلیقه ی کارفرما و نمای ساختمان) و کاور پشت دهنه که خود اپراتور نیز از اجزایی چون موتور، قفل برقی، باتری، استابلایزر یا منبع تغذیه و مرکز کنترل تشکیل شده است. درب پارکینگ اتوماتیک منازل از جمله درب های پر کاربرد هستند که جهت ایمنی در ساختمان های مسکونی و اداری کاربرد دارند. آنها با بالاترین استانداردهای ایمنی شخصی مطابقت دارند.

قسمتهای داخلی آنها به روغنکاری و تمیزکاری خاص نیاز دارد تا زنگ نزنند. همانطور که اشاره شد، با پیشرفت علم و تکنولوژی درب ها نیز شکل تازه ای به خود گرفتند و روز به روز امنیت و کارایی آنها بیشتر شد. از این امکانات می توان به قفل کردن ورودی و خروجی، باز و بسته شدن درب به صورت میلیمتری و غیره اشاره نمود. در سال 1931 دو مهندس آمریکایی به نامهای Horace H. Raymond و Sheldon S. Roby اولین دستگاهِ دارای چشم الکترونیکی برای باز و بسته کردن یک سیستم درب اتوماتیک را ایجاد کردند. امروزه با پیشرفت تکنولوژی درب ها مجهز به موتور مکانیکی و گاها هیدرولیکی شده است که شما می توانید با فشار یک دکمه درب را از راه دور باز کرده و همچنین ببندید. حرکت این درب ها به صورت عمودی با ریموت از راه دور می باشد. همچنین، ریموت کنترل دستگاه ایجاد ارتباط میان مرکز کنترل و مصرف کننده را به نحو مطلوب محقق می سازد. با توجه به ولتاژ و نوسان های کشور ایران، از بهترین گزینه های منبع تغذیه در اپراتور کابااست؛ به گونه ای که منبع تغذیه دستگاه به راحتی دچار مشکل نخواهد شد. اگر مشکل درب اتوماتیک شما، ریموت باشد به سادگی می توان آن را حل نمود.

درب اتوماتیک این مشکل را رفع کرده و پس از ورود افراد، به سرعت درب بسته می شود. بر این اساس، نشانگر L1 موید سرعت خیلی آهسته، نشانگر L2 سرعت آهسته، L3 سرعت معمولی و L4 سرعت عادی می باشد. بر این اساس، تنظیم سرعت باز شدن یا بسته شدن درب اتوماتیک در محل های دارای حساسیت و حائز اهمیت در مقایسه با محل های عادی بسیار متفاوت می باشد. بر این اساس، موتورهای ساید و توبلار از انواع موتور کرکره برقی رایج و متداول برای استفاده در ساختار کرکره های برقی به شمار می روند. انتخاب درب های کشویی، تک کشویی و تلسکوپی به این معنی است که گزینه های زیادی وجود دارد که می تواند به شما اطمینان دهد که حداکثر استفاده را از فضای موجود دارید. درب برقی کشویی کابا دارای قدرت موتورمناسبی می باشد و با قابلیت تردد نا محدودی که دارد گزینه ی مناسبی برای درب های نیمه سنگین وسنگین با تردد بالا به شمار می رود. اما گذشته از قدرت بسیار خوب درب اتوماتیک کشویی کابا مدل SLA، این محصول از اپراتوری بسیار قدرتمند بهره می برد و می تواند امکانات فراوانی را به کاربر ارائه بدهد.

درب شیشه ای هوشمند کابا مدل اس ال ای از تمام جهات کامل به نظر می رسد و نقطه ضعف بزرگ و قابل توجهی ندارد. برای اعمال تنظیمات سرعت درب شیشه ای، انتخاب کردن LED های L1 تا L8 کمک شایانی می نماید. گفتنی است که مرکز کنترل وظیفه صادر کردن و مدیریت کلیه فرمان ها اعم از توقف، باز و بسته شدن و تنظیم سرعت را عهده دار می باشد. برای جلوگیری از این مشکلات، تنظیم زمان و سرعت درب اتوماتیک یکی از مهم ترین موضوعاتی است که می بایست مورد توجه قرار گیرد. بنابراین، اصلی ترین قسمت برای کنترل و تنظیم سرعت درب مربوط به باکس کنترل آن می شود. که موتور در منتهی الیه بازشوندگی درب بر روی زمین یا بالا نزدیک سقف نصب شده و درب را به واسطه دنده شانه ای هایی که روی آن نصب می گردد باز میکند. بر این اساس، در ابتدا کلید SET را فشار داده و چند ثانیه صبر کرده تا LED1 فعال شود. بر همین اساس، متناسب با نوع نیاز و نحوه کاربری می توان این تنظیمات را تغییر داد. توبولار و سنترال با توان و قدرتهای مختلف، طبیعی است که قیمت های مختلفی هم داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید