درب اتوماتیک پارکینگ – نصب درب اتوماتیک پارکینگ

این درب ها به علت ساختاری که دارند نسبت به درب های کشویی معمولی بازشوی بیش تری دارند و بنابراین برای مکان هایی که در آن ها نیاز به بیش ترین میزان باز شو است کاربرد زیادی دارند. شاید در ظاهر درب شیشه تلسکوپی کاملا شبیه درب شیشه ای کشویی به نظر برسد. این درب ها در هنگام استفاده انواع مختلفی دارند که به ترتیب به آن ها اشاره خواهیم کرد. زیرا در درب های تلسکوپی میتوان از ۷۰ درصد فضا برای ورود و خروج استفاده کرد اما در درب های کشویی این میزان به ۵۰ درصد میرسد. این درب ها در ورودی ادارات میتوانند با تجهیز به سنسور تشخیص چهره سیستم اتوماتیک حضور و غیاب را اجرا نمایند و یا میتوان آن ها را به کارت خوان مجهز کرد که فرد میتواند با استفاده از کارت خود درب را باز کند. هنگامیکه درب ورودی کثیف است و اطراف آن درهم وبرهم است، جلوهی زیبایی ندارد و همین عوامل کنار هم باعث شده که استفاده از دربهای قدیمی منسوخ شود. مکانیزم خاص درب زیر سقفی باعث می شود که به کمک فنرهای بالانس و ریلهای خاص، درب در زیر سقف جمع شده و حجم فضای محدودی از پارکینگ را اشغال کند و سریع و بی صدا باز و بسته شوند.به همین دلیل به این نوع درب ها ، درب زیرسقفی گفته می شود.

اما در مجموع نکته ای وجود دارد که میتوان در همه جکها از آن استفاده نمود و آن اینکه مجموع این دو فاصله نباید از طول لوله جک بازویی بیشتر شود و همچنین اختلاف بین عرض و پیشروی نباید 3 تا 5 سانتی متر تجاوز کند البته دو فاصله معمولا برابر در نظر گرفته می شود در صورتی که این موارد رعایت نشود میتواند سرعت درب خیلی کم و یا خیلی زیاد شود و یا باعث لنگ زدن درب شود و در نهایت باعث اصطحلاک بیشتر بازوها گردد . این نوع درب کرکره ایی هم به صورت دستی و مکانیکی و هم به صورت اتوماتیک در بازار وجود دارند و عرضه میشوند. پهنای ورودی آن ها زیاد است و ورودی های آن ها تا دو سوم باز شو دارند. همانگونه که در شکل های پایین می بینید ، تمام این درب ها از دو جزء اصلی تشکیل شده اند. این اپراتور ها در یک لنگه یا دو لنگه درب قابل نصب هستند. در هنگام خرید درب توماتیک شیشه ای تلسکوپی در نظر داشته باشید که هزینه نصب آن نسبت به سایر درب ها ارزان تر است.

برای مثال موتور هایی که در انواع قدیمی تر این محصول مورد استفاده قرار می گرفتند، دارای صدای زیاد و جنس تیغه های آن ها نیز ضعیف تر بوده است. به طور میانگین قیمت درب های اتوماتیک تلسکوپی از 1/000/000 تومان شروع میشود. تعیین خواهد شد. هم چنین تعداد لنگه ها و تعداد لنگه های ثابت در آن بر قیمت درب اتوماتیک تاثیرگذار است. سنسورهایی که بر روی این کرکرهها تعبیه شدهاند، ارتقاهای هوشمندانهای را برای مصرف کنندگان به همراه دارند. به علاوه، دربهای اتوماتیک بر طبق بالاترین استانداردهای کیفیت و ایمنی ساخته میشوند.، تا به پایینترین سطح نگهداری نیاز داشته باشند.و بنابراین در اختیار داشتن و نگهداری از آنها بسیار راحت می باشد . این درب ها کار را برای مصرف کنندگان راحت نموده اند. درب های برقی اتوماتیک این قابلیت را دارند تا در جهات مختلفی حرکت کرده و اقدام به باز و بسته شدن کنند، باتوجه به این قابلیت، درب های اتوماتیک برقی در انواع مدلهای گوناگون تولید و به بازار عرضه میشود. این نوع درب شیشه ایی یکی از رایج ترین مدل های درب بین بانک ها و بیمارستان ها است. عرض ورودی اصلی ترین شرط تعیین نوع و وزن درب است.

۵ – مناسب فضای کم عرض هستند. پس این درب ها مناسب مکان هایی است که ورودی عریض داشته اند. امروزه از کرکره اتوماتیک برای حفاظت محیط و به عنوان یکی از درب های ورودی پارکینگ ها، مراکز تجاری ,صنعتی و… در این درب ها دو سوم عرض لنگه های باز شو روی لنگه ثابت قرار میگیرند. معمولا این ۴ لنگه در هنگام باز شدن روی فضای ثابتی مثل دیوار قرار میگیرند و برای مکان هایی با عرض کم قابل استفاده هستند. اما در نهایت در رابطه با جکهای 6S باید بگوییم که برخی از مشخصات فنی این جک عبارتاند از : دارای طول عمر خوب و با دوام، امکان برقی اضطراری ندارد، حداکثر عرض برای لنگه درب 4 متری، این جک این امکان را دارد که با زاویه 110 درجه باز شود. بین درب ها سیستم سنسور ایمنی خطی دارد تا عابران هنگام ورود و خروج در برابر برخورد و ضربه با درب ها امنیت داشته باشند. ۳ – از تکنولوژی هوشمند ضد برخورد با عابران برخوردار هستند. با راهنمایی گرفتن از مشاوران ما بهترین و کارآمد ترین درب را انتخاب نمایید. حالت نیمه باز به این صورت است که سنسور ها طوری تنظیم میشوند که با حس حرکت نیمه باز میشوند و بهترین حالت برای جلوگیری از هدر رفتن انرژی همین است.

دیدگاهتان را بنویسید