درب اتوماتیک پارکینگ – نصب درب اتوماتیک پارکینگ

دستگیرهها یکی از آلوده ترین وسایلی هستند که در طول روز با آنها سروکار داریم. به ویژه در تنگ ترین فضاها استقبال می شود. در این حالت از این نوع درب به یان صورت است که یک لت و لنگه درب برقی ثابت مانده و دو لت دیگر به یک سمت و در یک راستا حرکت می کنند. بسیار استفاده می کنند. شرکت زیبادُر نمایندگی انحصاری و رسمی شرکت میلان پارس در استان خراسان می باشد. درب اتوماتیک در ورودی اماکن عمومی مانند بیمارستان ها، مراکز خرید، سازمان های دولتی و جاهایی که حجم عبور و مرور افراد به ساختمان ها زیاد است، به کار می رود. درب اتوماتیک به درب هایی گفته میشود که برعکس درب های معمولی بدون آنکه با دست باز و یا بسته شوند، توسط سیستم الکترومکانیکی هوشمندی که بر روی درب نسبت به حرکت حساس می شود و درب به صورت خودکار و اتوماتیک باز و بسته می شوند ، به زبان تخصصی مدار فرمان این نوع درب که مانند یک برد الکتریکی است، از طریق دریافت سیگنال حرکتی توسط سنسور ها به مدار فرمان در منتقل می شود.

باز و بسته شدن عمودی و سریع این دربها یک ورودی و محل عبور سیال و روان را ایجاد می کند. تعداد تردد هر درب معمولا بازه استانداردی از تعداد دفعات عبور و مرور است که در یک روز کامل از آن درب انجام میشود. جک الکتروهیدرولیک بیشترین مورد استفاده از این جک ها در درب هایی با وزن بالا و تعداد تردد زیاد در طول شبانه روز میباشد که در مجتمع های جمعیت بالا و شرکت های بزرگ و صنعتی مناسب میباشد. برای محیط های که بسیار رفت و آمد زیاد است و افراد زیادی در طول روز رفت و آمد می کنند بهترین گزینه برای خرید و نصب ، درب اتوماتیک تلسکوپی است چرا که به همین منظور ساخته شده است. این نوع درب تلسکوپی در واقع لنگه های درب برقی به یک طرف حرکت می کنند و روی یکدیگر سوار میشوند و بدین صورت سات که لنگه دوم درب برقی با سرعت 1/2 نسبت به لنگه درب برقی اولی حرکت می کند. درب برقی اتوماتیک می تواند دارای معایبی هم باشد که در ادامه بیشتر به این موضوع خواهیم پرداخت. این امکان نصب سریع و آسان را فراهم می کند، اما همچنین به درب اجازه می دهد تا در گاراژهایی با ارتفاع کم جا شود.

گرچه نصب درب های برقی اتوماتیک عموما سهل و راحت میباشد ولی باید توجه داشته باشید که این کار نباید توسط افراد بی تجربه انجام گیرد چون باعث آسیب به در و هدررفت هزینه های انجام شده میگردد. اتوماتیک شدن درب ها به راحتی کار کاربران و همچنین ایجاد امنیت بالاتر کمک کرده است و امروزه مشاهده می شود که در بسیاری از اماکن شلوغ و پر رفت و آمد و یا مجتمع های ساختمانی از این نوع درب ها استفاده می شود. قبل از اقدام به خرید درب اتوماتیک حتما مدل درب، محل استفاده، عرض محل و میزان رفت و آمد را مشخص کنید تا درب متناسب با محل شما باشد. از دیگر وظایف اپراتور درب شیشهای میتوان به تنظیم حالت درب اشاره کرد؛ که به این معنی است که با توجه به میزان رفت آمد و شلوغی، درب میتواند روی حالت بسته، باز یا تنظیم باز یا بسته بودن درب با سنسور چشمی قرار گیرد. باید اشاره کنیم که چشمی درب اتوماتیک سیماران شیبه به چشمی پروتکو ایتالیا است از کارایی بالا و برد مناسبی بهره میبرد گفتنی است که چشمی دارای یک پلاتین باز و یک پلاتین بسته است و با ولتاژ 12 و 24 ولت عمل مینماید.

اما به دلیل استفاده از قطعات زیاد با درصد خطای بالا و همچنین سروصدا هنگام استارت باز و بسته شدن، این سیستم ها خیلی زود از رده خارج شد و مدلهای دیگر با مکانیزم الکترومکانیک و هیدرولیک جایگزین آن گردید. البته باید توجه داشت که این سنسور ها دارای حساسیت های قابل تنظیم می باشد، که می توانید میزان نزدیک شدن فرد به درب و یا سرعت باز و بسته کردن درب را کاملاً بر حسب نیاز مشتریان تنظیم نمود. یکی از انواع درب های اتوماتیک تلسکوپی 2 لت دار است( منظور از لت لنگه درب برقی است) و درب تلسکوپی 2 لت دار که به سمت را ست و یا به سمت چپ حرکت می کند. امروزه درب اتوماتیک یکی از نیازهای اصلی ساختمان ها ، مراکز و مجتمع به حساب میآید . مثلا یکی دیگر از سیستم های اتوماتیک موسوم که بیشتر در کارخانه جات و پارکینگ ها کاربرد بسیار زیادی دارد، راه بند هست. جنس تیغه های به کار رفته شده در درب که از جنس هایی مانند : فولاد , آلومینیوم , گالوانیزه و غیره میباشد. همانگونه که در بالا نیز اشاره شده، در مواردی که ارتفاع کار زیاد است معمولاً تا 220 سانتیمتر درب اتوماتیک نصب می کنند و قسمت بالای آن را کتیبه ثابت از جنس شیشه سکوریت نصب می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید