خرید فروش رهن و اجاره املاک و مستغلات

در بین انواع مالیات، آموزش مالیات بر درآمد املاک یکی از سختترین و پیچیدهترین مباحث مالیاتی است. محکومین به جنایات عمدی، محکومین به ارتکاب جنحههای منافی عفت و همچنین محکومین به جنحههایی که مطابق قانون مستلزم محرومیت از برخی حقوق اجتماعی مذکور در ماده 15 قانون مجازات عمومی است. تبصره ۴- هزینههایی که به موجب قانون یا قرداد به عهده مالک است و از طرف مستاجر انجام میشود و همچنین مخارجی که به موجب قرارداد انجام آن از طرف مستاجر تقبل شده در صورتی که عرفاً به عهده مالک باشد، به بهای روز انجام هزینه، یقویم و به عنوان مال الاجاره غیر نقدی به جماع اجاره بهای سال انجام هزینه، اضافه میشود. متن قانون مالیات بر درآمد اجاره با انواع اصطلاحات تخصصی حسابداری و حقوقی آمیخته شده است. پیشنهاد میکنیم برای آشنایی با خدمات و تهیه نرمافزارهای تخصصی حسابداری با شماره تلفن ۰۲۱-۸۱۰۲۲۲۲۲ تماس حاصل کنید. مطالعه این قوانین به شما کمک میکند تا دقیقتر از هر برنامه حسابداری نسبت به محاسبه مالیات بر درآمد املاک اقدام کنید.

احتمالاً خواندن این موارد قانونی شما را گیج کرده است اما نگران نباشید ماجرا خیلی هم سخت نیست. چند پادکست ویژه برای مالیات املاک در سپیدار سیستم تهیه کردهایم که آنها را هم به شما معرفی خواهیم کرد. به شما اطمینان میدهیم اگر مطالعه قوانین سفت و سخت مالیات بر درآمد املاک، اطلاعات زیادی به شما ارائه نکرده در این مقاله با زبانی ساده تمامی این قوانین را به شما آموزش میدهیم. هزینه بسیار سنگینی که شاید حاصل تلاش عمری از یک فرد و یا خانواده میباشد که میتواند با کوچکترین اشتباه در امور املاک خسارات جبران ناپیذیری به بار بیاورد، لذا دستیابی به یک فایل گسترده املاک در این حوضه امری بسیار خطیر و حاءز اهمیت است، هرچه تعداد این و گزینه ها پیشنهادی بیشتر باشد احتمال یک انتخاب درست و صحیح بیشتر میشود لذا گروه املاک آرکا تلاش میکند با گسترده کردن دامنه فعالیت خود بیشترین ارائه دهنده گزینه به متقاضیان املاک برای بهترین انتخاب هموار نماید. این شرکت به افراد مختلفی از سرتاسر جهان خدمات تخصصی ارائه میدهد و به همین دلیل کارشناسان این شرکت به زبانهای مختلفی مانند ترکی، روسی، انگلیسی، گرجی و فارسی تسلط دارند.

کارشناسان این شرکت در این زمینه کاملاً تخصص دارند و همچنین مقیم گرجستان هستند. این شرکت در زمینه خرید املاک گرجستان و سرمایهگذاری در آن فعالیت میکند. پاسخ: لطفا در قسمت املاک تحت مالکیت روی گزینه افزودن ملک کلیک کرده و مشخصات آن را ثبت نمایید. تبصره۶- در صورتی که مالک محل سکونت خود را بفروشد و در سند انتقال بدون اجاره بها مهلتی برای تخلیه ملک داده میشود، در مدتی که محل سکونت انتقال دهنده است یا شش ماه در بیع شرط مادام که طبق شرایط معامله مبیع در اختیار بیع شرطی است، اجاری تلقی نمی شود، مگر اینکه به موجب اسناد و مدارک ثابت گردد که اجاره پرداخت میشود. 3. مکان مجتمع های مسکونی دارای بیش از سه واحد استیجاری که با رعایت الگوی مصرف بنا به اعلام وزارت مسکن و شهرسازی ساخته شده یا می شوند، در طول مدت اجاره از ۱۰۰درصد مالیات بر درآمد اجاره معاف است. هماکنون متوسط قیمت هرمترمربع خانه یا ویلا در استان مازندران- این قیمت شامل کل واحدهای مسکونی بومی و ویلایی میشود- نزدیک به 5/ 6 میلیون تومان در مترمربع است. وی صندوقهای زمین و ساختمان را کاملاً شفاف دانست و افزود: مزیت این صندوقها، تقویت بخش عرضه و ساخت مسکن است و امکان استفاده از تسهیلات بانکی هم در مرحله احداث و هم در مرحله فروش (وام خرید) وجود دارد؛ ضمن اینکه یک نهاد بورسی هم متعهد پذیره نویسی شده و در صورتی که رقم جمع آوری شده از محل آوردههای مردمی و خریداران یونیتها، کفاف هزینه احداث را ندهد، این متعهد، مابه التفاوت میان آوردههای مردمی و سرمایه گذاران با هزینه تمام شده ساخت را متقبل خواهد شد که این مزیت، مشکل طولانی شدن یا متوقف شدن پروژههای مسکونی را برطرف خواهد کرد و ریسک مشارکت در ساخت را هم از بین میبرد.

وی ادامه داد: از دیگر مزایای صندوقهای املاک و مستغلات، توزیع درآمدهای حاصل از واگذاری واحدهای مسکونی یا تجاریِ در اختیار این صندوق به بازار اجاره مسکن است. در صورت حضور مستاجر بایستی قرارداد اجاره مورد بررسی قرار گرفته و تکلیف پول رهن آن و زمان تخلیه مشخص شود. تبصره: ارزش اجاری مستغلات در مواردی که باید بر اساس اجاره بهای املاک مشابه تقویم گردد به وسیله اداره امور مالیاتی که ملک در محدوده آن واقع است تعیین خواهد شد. آنچه در ادامه مطالعه میکنیم متن کامل و دقیق ماده 52 تا 57 قانون مالیاتهای مستقیم در خصوص مالیات بر درآمد اجاره است. البته این موضوع از سوی هیچ شخص یا نهادی تأیید نشده و شواهد مستدلی هم برای آن وجود ندارد، اما با تخریب اطلاعات قبلی ثبت شده در سامانه ملی املاک و اسکان، عملا اجرای قانون مالیات بر خانههای خالی با چالش مواجه میشود و همین مسئله فرضیه ارتباط هکرها با ذینفعان حوزه املاک را تقویت میکند. به همین دلیل ترجیح دادیم ابتدا متن قانون را با هم بررسی و سپس به زبان سادهتری همین قوانین را آموزش دهیم. ماده ۵۵- هر گاه مالک خانه یا آپارتمان مسکونی،آن را به اجاره واگذار نماید و خود محل دیگری را برای سکونت خویش اجاره نماید یا از خانه سازمانی که کارفرمادر اختیار او می گذارد استفاده کند در احتساب درآمد مشمول مالیات این فصل میزان مال الاجاره ای که به موجب سند رسمی میپردازد یا وسط کارفرما از حقوق وی کسر میگردد از کل مال الاجاره در یافتی او کسر خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید