ثبت نام – ورود به سایت

چند پادکست ویژه برای مالیات املاک در سپیدار سیستم تهیه کردهایم که آنها را هم به شما معرفی خواهیم کرد. به عبارت ساده اگر شما ملکی داشته باشید و این ملک را به اجاره دهید و در حقیقت از آن درآمد داشته باشید، باید مقداری از این درآمد را به سازمان امور مالیاتی پرداخت کنید. تبصره: ارزش اجاری مستغلات در مواردی که باید بر اساس اجاره بهای املاک مشابه تقویم گردد به وسیله اداره امور مالیاتی که ملک در محدوده آن واقع است تعیین خواهد شد. تبصره: ۱- حکم این ماده در مورد فرزندان صغیری که تحت ولایت پدر باشند جاری نخواهد شد. ماده ۵۷- در مورد شخص حقیقی که هیچ گونه درآمدی ندارد یا میزان معافیات مالیاتی درآمد حقوق موضوع ماده ۸۴ این قانون از درآمد مشمول مالیات سالانه مستغلات از مالیات معاف و مازاد طبق مقررات این فصل مشمول مالیات است. ماده۵۴- مال الاجاره از روی سند رسمی تعیین میشود و در صورتی که اجاره نامه رسمی وجود نداشته باشد یا از تسلیم سند یا رونوشت آن خودداری گردد یا موجر علاوه بر اجاره بها وجهی به عنوان ودیعه یا هر عنوان دیگر از مستاجر دریافت نموده باشد، میزان اجاره بها بر اساس املاک مشابه تعیین خواهد شد.

در صورتی که رمز عبور خود را فراموش کرده اید روی دکمه فراموشی رمز عبور کلیک کنید. مرحله سوم: رمز عبور خود و کدامنیتی را وارد نمایید و گزینه ورود را انتخاب کنید. چنانچه با زدن شماره ملی در سامانه املاکی که قبلا فروخته شده است نشان داده شد می بایست در قسمت تعیین تکلیف گزینه ” کل ملک را واگذار کرده ام ” یا ” بخشی از ملک را واگذار کرده ام ” را انتخاب کنید سپس مراحل بعدی را طی نمایید . سپس مشخصات اقامتگاه جدید خود را ثبت نمایید. مطابق جدول ثبت نام سامانه املاک و اسکان amlak.mrud.ir، زمان ثبت نام در سامانه املاک و اسکان، بر اساس آخرین رقم کد ملی سرپرست خانواده از 19 فروردین برای سرپرستانی که کد ملی آنها به رقم 9 ختم شده، شروع گشته و تا 9 اردیبهشت برای سرپرستانی که کد ملی آنها به رقم 0 ختم می شود، ادامه دارد.

همچنین یادآور می شود که با توجه به اصلاحیه ماده 54 مکرر قانون مالیات های مستقیم، از آنجا که مهلت ثبت نام در سامانه املاک و اسکان، دو ماه در نظر گرفته شده است، آخرین مهلت ثبت ملک در سامانه املاک و اسکان 19 خرداد ماه 1400 می باشد. به گزارش خبرنگار مهر، بر اساس تبصره ۱ ماده ۵۴ مکرر قانون مالیاتهای مستقیم مشهور به قانون مالیات بر خانههای خالی که در آذر ماه سال گذشته در مجلس اصلاح شد، وزارت راه و شهرسازی ملزم به اجرایی شدن امکان خوداظهاری سرپرستان خانوار اعم از مالک و مستأجر در سامانه املاک و اسکان کشور ظرف ۲ ماه از زمان ابلاغ شده بود که این سقف زمانی به دلیل آغاز شدن فعالیت سامانه از ۱۹ فروردین امسال، در ۱۹ خرداد ماه سال جاری به اتمام میرسید. به گزارش روز یکشنبه خبرنگار اقتصادی ایرنا پیش تر «محمود محمودزاده» معاون مسکن وزیر راه و شهرسازی از موافقت ستاد مبارزه با کرونا برای تمدید مهلت ثبتنام در سامانه املاک واسکان تا مهر ۱۴۰۰ خبر داده بود اما به دلیل توقف دوماهه فعالیت این سامانه، پیشنهاد شده که مهلت خوداظهاری مالکان و مستاجران تا پایان فصل پاییز تمدید شود که قرار است این موضوع دوباره در ستاد مبارزه با کرونا بررسی شود.

در سامانههای وزارت راه چه میگذرد؟ پاسخ مجموعه وزارت راهوشهرسازی به پیگیریهای همشهری این بود که حتی اگر فرضیه حذف اطلاعات سامانهها در هک اخیر سیستمهای کامپیوتری درست باشد، دلیلی وجود ندارد که اطلاعات بازیابی شده از سرورها دچار مغایرت باشد. این تفاوت در سرعت رشد قیمت، نتیجه «انتخاب شمال توسط حجم قابل توجهی از افراد طی سالهای اخیر برای اقامت تفریحی، سکونت موقت کرونایی و البته سرمایهگذاری ملکی» است. تحقیقات صورت گرفته توسط «دنیایاقتصاد» مشخص میکند، رابطه متعارف و قدیمی، بین قیمت ملک در کشور و «شمال»، در حال حاضر به خاطر «رونق سرمایهگذاری ملکی» در استان شمالی بههم خورده است. همانطور که میدانید مالیات در ایران به دو نوع مستقیم و غیر مستقیم طبقهبندی میشود. آنچه در ادامه مطالعه میکنیم متن کامل و دقیق ماده 52 تا 57 قانون مالیاتهای مستقیم در خصوص مالیات بر درآمد اجاره است. مالیات بر درآمد املاک جزء مالیاتهای مستقیم هستند. تبصره ۷-متحدثاتی که طبق قرارداد از طرف مستاجر، به نفع موجر ایجاد میشود بر اساس ارزش معاملاتی روز تحویل متحدثه به موجر تقویم و ۵۰% درصد آن جزء درآمد مشمول مالیات اجاره سال تحویل محسوب میگردد.

دیدگاهتان را بنویسید