ثبت نام – ورود به سایت

کارشناس بازار سرمایه یادآور شد: از دیگر مزایای صندوقهای املاک و مستغلات این است که بانکها به جای ورود به بازار مسکن و ایجاد تلاطم در این بازار، صندوقهای املاک و مستغلات که کاملاً شفاف هستند تأسیس کرده و علاوه بر واگذاری املاک و واحدهای مسکونی در اختیارِ خود در بازار سرمایه، ارزش داراییهای راکد آنها به داراییهای جاری و روان تبدیل میشود که به راحتی و به سرعت و بدون تشریفات مزایده، واحدهای مسکونی خود را در بازار به فروش برسانند؛ ضمن اینکه وقتی واحدهای مسکونی به یونیتها یا سهامهای قابل معامله تبدیل میشوند، این خرید و فروش نیز به راحتی انجام خواهد شد. علاوه بر موارد فوق باید به برخی هزینههای جاری دیگر در خصوص هزینه راهاندازی دفتر اسناد رسمی اشاره کرد که معمولا در این نوع مشاغل وجود دارد. به گزارش خبرنگار مهر، بر اساس تبصره ۱ ماده ۵۴ مکرر قانون مالیاتهای مستقیم مشهور به قانون مالیات بر خانههای خالی که در آذر ماه سال گذشته در مجلس اصلاح شد، وزارت راه و شهرسازی ملزم به اجرایی شدن امکان خوداظهاری سرپرستان خانوار اعم از مالک و مستأجر در سامانه املاک و اسکان کشور ظرف ۲ ماه از زمان ابلاغ شده بود که این سقف زمانی به دلیل آغاز شدن فعالیت سامانه از ۱۹ فروردین امسال، در ۱۹ خرداد ماه سال جاری به اتمام میرسید.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، معاونت مسکن و ساختمان در اطلاعیهای اعلام کرد: مطابق ماده ۵۴ مکرر قانون مالیاتهای مستقیم و اصلاحات بعدی آن و با توجه به آغاز فرآیند اخذ مالیات از خانههای خالی، کلیه مشمولان مالیات که از طرف سازمان امور مالیاتی کشور پیامک دریافت کردهاند، حداکثر ظرف ۱۰ روز فرصت دارند تا با مراجعه به “سامانه ملی املاک و اسکان کشور”، اطلاعات سکونت و مالکیت خود را به روز کنند. اکنون مشتری به راحتی میتواند تخفیف بگیرد. اکنون اطلاعات شما به درستی در سامانه ثبت ملک در سامانه املاک درج شده و پروفایل شما تکمیل گردیده است. قلیخسروی اظهار داشت: سوداگران نمیخواهند شوکهای مثبت به بازار ملک کار خود را درست انجام دهد و در میان اخیار مثبت کاهش تورم در بخش مسکن، خبر از گرانی خانه میدهند؛ اما اتحادیه املاک معتقد است اکنون قدرت چانه زنی خریداران افزایش یافته و بازار به سمت خریداران است. به ثبت رسانند در غیر این صورت برای آن ها مالیات و جریمه های مالیاتی در نظر گرفته خواهد شد .

از زمان راه اندازی این سامانه برای کسانی که بیش از 2 واحد مسکونی به جز منازل مسکونی فرعی و ویلایی را در اختیار دارند و این واحد ها بیش از 120 روز یا 4 ماه ساکنی نداشته باشد مشمول قانون جدید خانه های خالی خواهد شد و به آن ها مالیات تعلق خواهد گرفت . در این پادکست سختترین قوانین و مقررات حسابداری را به زبانی ساده برای تمامی علاقهمندان به حسابداری، صاحبان کسب و کار و حسابداری توضیح میدهیم. ما در سپیدار سیستم و با هدف آموزش همگانی این قوانین پادکستهایی را با موضوع آموزش مالیات بر درآمد املاک ضبط و منتشر کردیم. همکاران ما در سپیدار سیستم به سوالات شما پاسخ میدهند. ما نیز در این مقاله سعی کردیم روش ثبت و تعیین تکلیف املاک را به زبان ساده توضیح دهیم. در اینجا تلاش کردیم تا به زبان ساده آخرین تغییرات قانونی مربوط به فعالیت دفاتر اسناد رسمی را بیان کنیم.

در اینجا قصد داریم تا به زبان ساده و گویا توضیح دهیم که چه تغییراتی قرار است در قانون سردفتری رخ دهد. به عبارت ساده اگر شما ملکی داشته باشید و این ملک را به اجاره دهید و در حقیقت از آن درآمد داشته باشید، باید مقداری از این درآمد را به سازمان امور مالیاتی پرداخت کنید. اگر در سامانه با زدن کد ملی املاکی به نمایش در آمد که تحت مالکیت شما نبود می بایست در قسمت تعیین تکلیف گزینه “این ملک متعلق به من نمی باشد” را انتخاب کنید . اگر ملک خود را به مستاجر داده باشید باید آن ملک را به نام خود ثبت کنید و گزینه “شخص دیگری ساکن است” را انتخاب نمایید. پیگیریها منجر به این شد که هیئت مقرراتزدایی و تسهیل صدور مجوزهای کسبوکار که ریاست آن بر عهده وزیر اقتصاد بوده، تغییراتی را در فعالیت و تاسیس دفتر اسناد رسمی اعمال کند.

دیدگاهتان را بنویسید