برای ثبت آن چه کار کنم؟

یکی از اهداف تاسیس سامانه املاک و اسکان توسط وزارت راه و شهر سازی ثبت نام خانه های خالی وشناسایی آن ها بود اما در حال حاضر این سامانه پیشرفت کرده است و علاوه بر قابلیت شناسایی خانه های خالی برای شناسایی انواع مالکیت افراد نسبت به املاک به کار می رود چه این مالکیت از نوع خانه های ملکی و تجاری باشد چه از نوع مالکیت خانه های استیجاری باشد . در این ماده قانونی برای شهرهای با جمعیت مشخص، تعداد دفاتر اسناد رسمی مشخص تعیین شده بود. در اینجا تلاش کردیم تا به زبان ساده آخرین تغییرات قانونی مربوط به فعالیت دفاتر اسناد رسمی را بیان کنیم. بنابراین سردفتران باید تلاش زیادی در خصوص بازاریابی دفترخانه خود انجام دهند. باید با روش های بازاریابی آشنا باشید و کسب و کار خود را بشناسید، مشتریان خود را درک کنید و کار خود را به درستی مدیریت کنید. قوانین مالکیت خارجی، تأمین مالی و بدهی مالیاتی تنها برخی از موضوعاتی هستند که در صورت تمایل به خرید ملک در یک کشور خارجی باید در مورد آنها آگاه باشید. در صورتی که قوانین و مقررات ذکر شده به صورت نهایی و قانونی اعمال شود، قطعا متن زیر نیز اصلاح خواهد شد.

از آنجا که هر ماده قانونی که خلاف قانون سیاستهای کلی اصل 44 باشد نافذ نخواهد بود، بنابراین ماده 5 قانون سردفتری نیز بیاثر خواهد شد. نکته مهم دیگر در خصوص برخی از مشاغل بوده که براساس قانون اینگونه مشاغل منافی شغل سردفتری یا دفتریاری است. اما مساله دیگر آن است از آنجا که فرایندهای حقوقی دارای مسائل و پیچیدگیهای خاص خود است، بنابراین بهتر است در این خصوص از خدمات مشاوره حقوقی بهره بگیرید. سیاستگذار میتوانست «بازار املاک شمال» را از «حیاط خلوت جریان تقاضای غیرمصرفی» با یک ابزار تیز مالیاتی خارج کند اما این کار را نکرد. از این رو با توجه به استقبال و تقاضای همگان بصورت آنلاین و بدون نیاز به نرم افزار خاص دسترسی به اطلاعات ملک از قبیل آپارتمان, دفتر کار, خانه, ویلا, مستغلات, کلنگی , مغازه و سوئیت جهت خرید, فروش , مشارکت در ساخت, معاوضه, اجاره و رهن بر آن شدیم تسهیلاتی در بستر اینترنت فراهم نماییم. که در معرفی سامانه ثبت ملک و هدف از طراحی این سامانه به جواب این سوال هم پاسخ داده شده است که در کل یکی از اهداف طراحی و تصویب طرح این سامانه، ثبت اطلاعات مسکن و شناسایی مالکان خانه های خالی از سکنه برای دریافت مالیات از طریق اداره مالیات بوده است .

به گزارش خبرنگار مهر، میثم فدایی مدیرعامل فرابورس ایران هفته گذشته در نشست «ابزارهای تأمین مالی مسکن و مستغلات» با اشاره به اینکه هیچ مشکلی برای پذیرش این صندوقها در فرابورس نداریم عنوان کرد: ما در فرابورس پیگیر آن هستیم که پذیرهنویسی نخستین صندوق املاک و مستغلات انجام شود به نحوی که پایان سال درج این صندوقها در فرابورس صورت گیرد و فقط پذیرهنویسی آن به سال بعد موکول شود. چرا که به اعتقاد اعضای این هیئت، ماده مذکور خلاف برخی بندهای قانون سیاستهای کلی اصل 44 قانون اساسی است. بنابراین به احتمال زیاد این ماده از قانون نیز در آینده نزدیک دچار تغییرات اساسی خواهد شد. بعد از عبور از این مرحله ، ثبت نام برای ثبت ملک در سامانه املاک و اسکان به درستی صورت گرفته و شما می توانید با اطلاعات خود و رمز عبوری که مشخص کرده اید ، وارد سامانه شوید. ضمن آنکه این دسته از افراد بعد از قبولی در آزمون باید امتیاز دفترخانه را از افراد دیگر خریداری کنند. اما علاوه بر فارغالتحصیلان حقوق، افرادی که دارای مدرک تحصیلی در زمینه فقه و حقوق اسلامی هستند نیز میتوانند برای این کار اقدام کنند. در ماده 6 این قانون به افرادی اشاره شده که میتوانند به عنوان سردفتر فعالیت کنند.

دارندگان این مدرک میتوانند با شرکت در آزمون سردفتری و سپس شرکت در مصاحبه، برای احراز این شغل اقدام کنند. با این حال، فارغالتحصیلان سایر رشتهها نیز با در نظر گرفتن شرایطی میتوانند به این حوزه ورود پیدا کنند. افرادی نیز که فاقد مدرک در رشتههای مذکور هستند میتوانند در آزمون سردفتری شرکت کنند. دارندگان مدرک حقوق و فقه نیازی به شرط معدل نداشته و میتوانند در آزمون شرکت کنند. آژانسهای املاک و بنگاههای معاملات ملکی و همینطور مالکین شخصی که قصد خرید، فروش یا رهن و اجاره ملک دارند، میتوانند آگهی ملک خود را شامل آپارتمان مسکونی، تجاری یا اداری، نوساز یا کلنگی، مغازه، زمین و ویلا در کیلید ثبت کنند. علاوه بر این مورد، برخی از افراد هستند که بنا بر قانون نمیتوانند در این حوزه به عنوان سردفتر یا دفتریار فعالیت کنند. تقریبا با داشتن 800 میلیون پول می توان یک خانه خوب در استانبول خریداری کنید و اقامت این کشور را نیز دریافت کنید. اگر در سامانه با زدن کد ملی املاکی به نمایش در آمد که تحت مالکیت شما نبود می بایست در قسمت تعیین تکلیف گزینه “این ملک متعلق به من نمی باشد” را انتخاب کنید . در یک کلام میتوان گفت که این شغل یکی از بهترین مشاغل برای فارغالتحصیلان رشته حقوق است.

دیدگاهتان را بنویسید