برای ثبت آن چه کار کنم؟

پاسخ: یکی از املاک تکراری را انتخاب کرده و در قسمت تعیین تکلیف گزینه “این ملک متعلق به من نمی باشد” را انتخاب کنید و در صورتی که بخشی از اطلاعات ملک دیگر نادرست یا ناقص است، اطلاعات آن را از طریق بخش تعیین تکلیف تصحیح نمایید. پاسخ: به قسمت تعیین تکلیف ملک رفته، گزینه “من مالک هستم” را انتخاب کرده و اطلاعات ملک را وارد نمایید، سپس در قسمت اطلاعات سکونت، وضعیت سکونت ملک را تعیین کنید. این نکته به این دلیل اهمیت داشت و دارد که به گفته محمودزاده معاون وزیر راه «اقدام دولت در راستای شفاف شدن وضعیت مسکن کشور و برنامهریزی دقیق برای گروههای هدف است و کار اضافهای با هدف خاصی انجام نمیشود؛ بنابراین، به همه مالکان و مستاجران توصیه میکنیم بدون در نظر گرفتن شایعات، در سامانه ثبتنام کنند.» وی همچنین در اظهارات دیگری تاکید داشت: «سامانه بر اساس قانون دو هدف مشخص را پیگیری میکند؛ نخست، مالیات بر خانههای خالی که موضوع شناسایی یکی از وظایفی است که قانونگذار برعهده این سامانه گذاشته است و وزارت راه و شهرسازی به عنوان مجری این قانون باید این کار را انجام دهد و مورد بعدی شناسایی محل اسکان خانوارهاست.» اهدافی که در آن زمان به نظر میرسید با این روش و سازوکار، محقق نخواهد شد، زیرا به گفته بسیاری از کارشناسان، مالیات بر خانههای خالی بایستی به طور گسترده و شفاف در سراسر کشور و در بخشهای مختلف حقیقی و حقوقی صورت بگیرد، وگرنه با تمرکز بر اشخاص عادی و حقیقی، نباید انتظار شناسایی همه خانههای خالی را داشت؛ بنابراین در همان گامهای نخست دولت تدبیر و امید برای شفافیت در خانههای خالی، تکلیف اشخاص حقوقی نامشخص ماند.

پاسخ: بعد از تایید خریدار وضعیت ملک به فروخته شده تغییر می یابد. به گزارش خبرنگار مهر، میثم فدایی مدیرعامل فرابورس ایران هفته گذشته در نشست «ابزارهای تأمین مالی مسکن و مستغلات» با اشاره به اینکه هیچ مشکلی برای پذیرش این صندوقها در فرابورس نداریم عنوان کرد: ما در فرابورس پیگیر آن هستیم که پذیرهنویسی نخستین صندوق املاک و مستغلات انجام شود به نحوی که پایان سال درج این صندوقها در فرابورس صورت گیرد و فقط پذیرهنویسی آن به سال بعد موکول شود. ضمن اینکه امکان خرید یونیتهای خُرد به جای پس انداز ماهانه مثلاً ۵ میلیون تومان را هم دارد. به همین دلیل افراد بسیاری تمایل به خرید خانه ویلایی در گیلان دارند. نکته مهم این است که با خرید خانه ویلایی ساحلی به امکانات شهری نیز دسترسی خواهید داشت چیزی که معمولاً در ویلاهای جنگلی کمتر دیده میشود. 2. خرید ویلایی در رشت یک مزیت ویژه ایجاد میکند.

5- در قسمت فهرست کارها، یک ملک را دو بار به من نشان می دهد. برای خرید خانه ویلایی در گیلان بایستی به موقعیت ملک توجه کرد. بسیاری از کسانیکه قصد سرمایهگذاری در املاک را دارند ترجیح میدهند تا در گیلان به خرید ملک بپردازند. خرید ویلایی در رشت و خرید زمین هکتاری، ممکن است در نگاه اول کار سادهای به نظر برسد. 5. گستردگی استان گیلان باعث میشود تا امکان خرید در شهرهای مختلف وجود داشته باشد. سرسبزی و طراوت جنگل در کنار زیبایی دریا و همچنین امکانات شهری مناسب باعث میشود تا افراد بسیاری به دنبال خرید ویلا در گیلان باشند. برای خرید ویلایی در رشت و بسیاری از شهرهای استان گیلان میتوان به سراغ مناطق ساحلی، جنگلی یا حتی مناطق کوهستانی رفت. همچنین مدارک زیادی نیز برای این کار لازم نیست و تنها با یک پاسپورت میتوان در این کشور ملک خرید و اقامت آن را دریافت کرد.

برای خرید خانه ویلایی در گیلان یا خرید زمین هکتاری با بررسی موارد متعددی که در وبگاه املاک۹ به شما پیشنهاد میشود به خرید ملکی مطمئن بپردازید. زمانی که افراد برای پر کردن فرم خود اظهاری و اعلام مالکیت بر املاک تحت مالکیتشان وارد این سایت می شوند می بایست شماره تلفنی را که در آن جا اعلام می کنند به نام دارنده کد ملی و صاحب ملک باشد در غیر این صورت سامانه به شما پیام خواهد داد که کد ملی با شماره همراه سازگار نیست . پاسخ: نیازی به وارد کردن کد رهگیری برای ثبت فروش یا سکونت ملک نمی باشد. ما در سایت املاک۹ (هلدینگ نوروزی) با ارائه مشاورههای حرفهای، بهترین پیشنهادات را برای خرید خانه ویلایی در رشت یا زمینهای هکتاری به شما ارائه خواهیم داد. از خرید ویلایی در زیباکنار، خرید ویلا دوبلکس در بندرانزلی، خرید ویلا در کنار مزارع چای لاهیجان تا خرید زمین در خمام یا سایر مناطق بکر روستایی در گیلان امکانپذیر است. از شهرهای مهم گیلان میتوان به بندرانزلی، رشت ، خمام ، لاهیجان، لنگرود، تالش، رودسر، آستارا و صومعهسرا اشاره کرد. ما بهترین گزینهها را برای خرید ویلایی در رشت و خمام بندرانزلی روستای سنگر روستای فشتکه و.. 3. فاصله نزدیک رشت به استانهای البرز و تهران باعث میشود تا بسیاری از ساکنین این کلانشهرها ترجیح بدهند تا تعطیلات آخر هفته خود را با خرید خانه ویلایی، در گیلان به سر ببرند.

دیدگاهتان را بنویسید