اپراتور درب اتوماتیک چیست و چه کاربردی در دربهای شیشهای دارد؟

در هنگام تهیه و خرید درب اتوماتیک باید به چه نکاتی توجه کنیم؟ چشمی ها شامل فرستنده و گیرنده مادون قرمز که به ترتیب با حروف ( تی ایکس ) یا ( آر ایکس ) مشخص می شوند برای تشخیص موقعیت خود درب اتوماتیک یا تشخیص ورود یا خروج اشخاص یا به عبارت دقیقتر برای اطمینان از عدم وجود شخص یا وسیله نقلیه در هنگام بستن درب استفاده می شود . در هنگام خرید درب توماتیک شیشه ای تلسکوپی در نظر داشته باشید که هزینه نصب آن نسبت به سایر درب ها ارزان تر است. فروشگاه اینترنتی دیده بان به صورت تخصصی در شهرهای تهران و کرج به فروش و نصب کرکره برقی تجاری و درب اتوماتیک فعالیت دارد. درب اتوماتیک پارکینگ که با نام های دیگری از قبیل درب برقی نیز شناخته شده می باشد، دارای انواع مختلفی بوده و در تمام مدل ها هدف افزایش امنیت ورودی ساختمان است. در قرن اول میلادی ، ریاضیدان Heron of Alexandria در مصر روم اولین درب اتوماتیک شناخته شده را اختراع کرد. حداقل ارتفاع نصب 25 سانتی متر بوده و حداکثر ارتفاع 60 سانتی متر و در محلهایی که امکان نصب روی دیوار نباشد فضایی را باید برای آن طراحی نمود و ساخت تا بتوان چشمی ها را بر روی آن نصب کرد .

مدار كنترل این درب ها نیز مانند مدل های پیشین كاملاً توسط كاربر و نصاب قابل برنامه ریزی و كنترل می باشد و همچنین امكان نصب تسط شیشه های 10 میلی متر و دوجداره امكان پذیر می باشد. در این درب ها دو سوم عرض لنگه های باز شو روی لنگه ثابت قرار میگیرند. در موقعیتهای مختلف باز و بسته شدن درب اتوماتیک توسط قسمت مکانیکی ، باز یا بسته می شود و بدین طریق با وصل یا قطع جریان، مرکز کنترل را از موقعیت فعلی درب اتوماتیک آگاه می سازد . درب اتوماتیک گردان، سیستم­های پارکینگ هوشمند، تجهیزات پارکینگ هوشمند، گیت­های کنترل تردد از انواع سرویس­های هوشمندسازی ساختمان­ می­باشند. در بعضی دیگر مدار الکترونیک آن داخل محفظه ای جاگذاری شده و توسط سیمهای ارتباطی به بازوها و تجهیزات متصل می شود . این دربهای شیشه ای اولین گزینه در ساختمان هایی با نمای شیشه ای است. این نوع درب ها جدیدا در ابعاد کوچکتر برای پنجره ها نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

همچنین، استفاده از کرکره برقی ایده مناسبی برای محصور کردن مغازه ها و یا درب پارکینگ ها است. درگذشته صنایع و کارخانجات مجبور به استفاده از دربهای عظیمی بودند که باز و بسته کردن آنها نیاز به انرژی بسیاری داشت. از آنجایی که در زمان عبور از درب های اتوماتیک نیازی به باز و بسته کردن درب به صورت دستی نیست، این نوع درب ها جهت استفاده افراد مسن و ناتوان و همچنین استفاده در ورودی آزمایشگاه ها و مکان های استریل بسیار کاربرد دارد. زمانی که ورودی نه بزرگ باشد و نه فضایی برای باز شدن درب داشته باشد، این دو نوع درب اتوماتیک به کار میروند. ورودی ها به ویژه مناطقی هستند که امنیت بالا منطقی است. شما می توانید این نوع دربها را در ورودی هتل ها، بیمارستانها و ساختمان های مدرن و شیک مشاهده نمائید. این جک درب اتوماتیک sommer با دارا بودن IP65 در برابر گرد و غبار و همینطور نفوذ قطرات باران مقاوم است.

در جهان امروز داشتن امنیت و آرامش یکی از اساسیترین نیازهای بشر است. به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، در چند دهه گذشته پیشرفت علم و تکنولوژی بر زندگی بشر تاثیر شگرفی داشته و زندگی را ساده تر و راحت تر از گذشته نموده است. این نوع دربها در بسیاری از مواقع از امنیت پایین و مقاومت کمی بخصوص در برخورد با موانع داخلی و خارجی بودند؛ همچنین در مواقع اضطراری که سرعت عملکرد بسیار پایین بود. امروزه از درب اتوماتیک شیشه ای در بسیاری از مکانهایی مانند بیمارستانها، فروشگاهها، سازمانها و … پس از ورود درب اتوماتیک به بازارهای رقابتی، شاهد افزایش اهمیت بهرهبرداری از آنها در بسیاری از فعالیتها و مشاغل خواهیم بود. آنها ساختمان شما را بی نهایت در دسترس تر و مشتری پسند تر میکنند و میتوانند به طور چشمگیری هزینههای عملیاتی را کاهش دهند. در سیستم درب اتوماتیک چشمی ها چه نقشی دارند ؟ میکروسوئیچ در سیستم درب اتوماتیک چه کاربردی دارد ؟ اخبار بازار – درب اتوماتیک گردان یکی از پیچیده­ترین و در عین حال زیباترین نوع درب­های هوشمند است. برای این منظور حتما بایستی قسمت گیرنده را در داخل مرکز کنترل درب اتوماتیک نصب کرد .

دیدگاهتان را بنویسید