اپراتور درب اتوماتیک چیست و چه کاربردی در دربهای شیشهای دارد؟

این نوع درب ها با باز و بسته شدن به یک طرف موجب تردد افراد می شوند. درب اتوماتیک این مشکل را حل کرده و افراد در هر رنج سنی و هر وضعیت سلامتی و جسمانی می توانند به راحتی از این درب ها رفت و آمد کنند. با نصب سیستم های کنترل رفت و آمد و یا برنامه های زمان بندی برای اپراتورها می توان استفاده آسان و راحت را از درب های اتوماتیک شیشه ای تلسکوپی برای کاربران امکان پذیر نمود. با این تفاوت که لنگه های آن بصورت منحنی یا نیم گرد دارد. با استفاده از این درب ها دیگر نیازی به باز كردن درب به صورت دستی نمی باشد و از پخش باکتری ها و ویروس های بیماری زا روی دست خود جلوگیری می شود. برای دربهای ۶ لت هم به همین شیوه و عملکرد می باشد فقط به جای حرکت دربها به یک طرف به طرفین باز می شود و بر روی دربهای ثابت قرار می گیرند. دربهای کشویی میتوانند به گونهای طراحی شوند که بسیار متفاوت از یکدیگر به نظر برسند، اما همه آنها با مجموعهای از ویژگیها مشخص میشوند که آنها را در یک گروه قرار میدهیم. درب گرد اتوماتیک برای ورودی و خروجی فضاهای خیلی بزرگ مانند پاساژها، مالها و سیتیسنترها انتخاب مناسبی محسوب میشوند.

این درب ها با تشخیص حضور شما در جلوی درب ورودی بدون اینکه نیازی به باز و بسته کردن درب باشد خود باز و بسته می شود. بر روی ریموت شستی های فشاری وجود دارد که برای باز و بسته کردن یا توقف در از آنها استفاده می گردد . نوع دیگری از درب های اتوماتیک درب های سوئینگ یا به زبان ساده تر لولایی می باشند. این درب ها مانند درب های لولایی معمولی بصورت لولایی باز و بست می شوند. متریال اصلی این درب ها شیشه می باشد. درب اتومات شیشه ای تلسکوپی در حالت معمول از حداقل ۳ تا ۶ لت تشکیل می گردد. درب های اتوماتیک شیشه ای را می توان با توجه به شکل ظاهری به چند دسته مختلف ساده، منحنی یا کرو و تلسکوپی تقسیم کرد. درب اتوماتیک، دربی است که با حسگرهای حرکتی یا ریموت های کنترل، باز و بسته می شود. قوس اینگونه دربها به درخواست و سلیقه مشتریان و بسته به نیاز محل در نظر گرفته می شود. درب اتوماتیک قوسی برای اماکن و محل هایی طراحی شده است که از نظر نما و معماری، به صورت نیم دایره یا کمانی از دایره می باشد. در زیر این نوع درب ها صفحه ای تعبیه شده که می تواند ثابت و یا متحرک باشد.

این نوع از درب های اتوماتیک شیشه ای متداول ترین و پر طرفدارترین بین عموم است. درب اتوماتیک شیشه ای تلسکوپی راهکاری است برای عرض های کم و یا معابری که عرض های بزرگتری برای تردد نیاز دارند.درب اتوماتیک شیشهای تلسکوپی نوع پیشرفتهتر درب شیشهای کشویی است. درب برقی پارکینگ میتواند بر روی افزایش و یا کاهش ارزش محل زندگی شما، نقش بسزایی داشته باشد. متریالی که برای ساخت درب برقی به کار می رود، متفاوت است و بسته به اینکه از چه تکنولوژی برای تولید درب اتوماتیک استفاده می شود، یک نوع خاص از درب تولید می گردد. دربهای شیشه ای درب اتوماتیک تبریز گیت شما را قادر میسازد معبر وسیع و گشوده ای داشته باشید و تضمین می نماید که دربها به طور قابل اطمینانی بسته باشند. درب اتوماتیک شیشه ای سوئینگ مانند سایر درب های اتوماتیک داری حسگر الکترونیکی می باشد. محصولات درب اتوماتیک تهران شامل دربهای پارکینگ غلتکی، پنلی و شیبدار، کشویی، تاشو و چرخان هستند.

نصب و تنظیم درب پارکینگ اتوماتیک از نصب درب دستی سختتر است، زیرا وزن بیشتری دارد. درب اتوماتیک پارکینگ بازویی را میتوان روی لولای درب ، ستون آجر کاری شده و یا تیرک درب نصب نمود . درب اتوماتیک کشویی یا اسلایدینگ عموما از طریق حسگری که بالای درب نصب می شود, ورود و خروج افراد را کنترل می کند. دربهای اتوماتیک با عملکرد اتومات در باز و بسته کردن درب سهولت تردد افراد را به دنبال دارند. قدرت بیشتر موقع بسته شدن اگر از قفل برقی استفاده نشده باشد. این درب ها در جهت ۹۰ درجه افقی باز و بسته می شوند و از نظر کاربری سازکاری ساده تری دارند. نصب و راه اندازی این درب ها نیاز به تخصص و مهارت فنی نیاز دارد. سرعت بخشیدن به کار مانند درب های اتوماتیک مکانهای صنعتی. درب الکترومکانیک با استفاده از چرخ دنده و گیربکس کار کرده، درب هیدرولیکی با استفاده از فشار روغن و فشار مایعات عمل می کند و درب های پنوماتیک نیز به وسیله فشار باد یا فشار گاز قادر به کار کردن می باشند. در عملکرد مکانیکی، درب اتوماتیک توسط چرخ دنده و گیربکس به حرکت در می آید. درب های اتوماتیک سکشنال از انواع طرح و رنگ بندی برخوردار اند.

دیدگاهتان را بنویسید