انواع درب های اتوماتیک (درب برقی) از نظر کاربرد(+تخفیف خرید)

درب اتوماتیک سوئینگ یا لولایی، ظاهری شبیه به مدل لولایی دارد با این تفاوت که با برق و بصورت اتوماتیک کار می کند که به دو صورت دو لنگه و تک لنگه مورد استفاده قرار می گیرند و بر روی هر لنگه بازوی الکترومکانیک نصب می شود. از مهمترین ویژگیهای درب اتوماتیک شیشه ای، میتوان انواعی از مدلهای این نوع درب را نام برد دربهای اتوماتیک کشویی یا اسلایدی، تلسکوپی، لولایی، نیمدایرهای، تمام گرد و تاشو اشاره کرد. ولتاژ تغذیه هر دو قسمت گیرنده و فرستنده 12 یا 24 ولت AC یا DC می باشد وکنتاکتهای شماره 5 (C) و 3 (NC) روی گیرنده به عنوان کنتاکت بسته برای اتصال به برد مورد استفاده قرار میگیرند در صورت استفاده از بیش از یک جفت چشمی باید کنتاکت های بسته گیرنده آنها را با هم سری کرد . نام درب اتوماتیک شیشه ای، بهدرستی القاکننده موجودیت آن است؛ دربی که از جنس شیشه است و باز و بسته شدن آن بهطور اتوماتیک صورت میگیرد.

موتور این درب ها قابلیت تنظیم به صورت دائم باز، اتوماتیک، دائم بسته، زمستانی یا نیمه باز و ورود یا خروج ممنوع را دارند. همان طور که از اسم این در ها مشخص است می توانند به صورت اتومات باز و بسته شوند که بوسیله سنسور ها، نزدیک شدن شخص را به خود احساس می کنند و تا مدت معلومی بعد از خارج شدن آن شخص یا موجود متحرک از محدوده سنسور ها، باز می مانند و سپس بسته می شوند. جعبه ای است که نقش تابلوی فرمان را دارد و فرمان لازم برای باز و بسته کردن درب از طریق شاسی های متصل به آن و یا سیستم فرمان رادیویی که قسمت گیرنده رادیویی در داخل این یونیت قرار گرفته و با استفاده از یک تراشه الکترونیکی بنام ( میکرو پرسسور یا ریز پردازنده ) کار کنترل درب را بر عهده دارد و فرمان لازم را به موتورهای الکتریکی می دهد . درب اتوماتیک شیشه ای یکی از انتخاب هایی است که نمای ساختمان را تا حد بسیار زیادی تحت تاثیر قرار داده و در هر مکانی قابل استفاده است، مهم نیست چقدر فضا برای نصب در اختیار دارید، زیرا انواع مختلف درب اتوماتیک شیشه ای رامادُر به شما کمک می کنند تا بیشترین استفاده را از کمترین مکان داشته باشید.

درب اتوماتیک تلسکوپی مکانیزه اين دربها مانند دربهای كشويی بهصورت خطی است، فقط اینکه درب اتوماتیک شیشه ای تلسکوپی ممکن است بهصورت دو یا چهار طرفه برروی هم عمل بازشدن را انجام دهند. شرکت رامادُر نوعی از دربها را به نام درب اتوماتیک تلسکوپی را به مکانهای پرتردد و عمومی و نیاز به بازشوی بیشتری دارند سفارش میکنند. با تنظیم اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای، میتوان میزان بازشوی لتها را تغییر داد و همینطور درب اتوماتیک شیشه ای به محل مورد نظر زیبایی میبخشد. اتوماتیک در کلیه مکان ها امری طبیعی و بدیهی است با نصب و بهره برداری از درب اتوماتیک شیشهای در ورودی ساختمانهای مختلف مسکونی، اداری و تجاری و فروشگاهها، به زیبایی محیط خود میافزایید. این درب اتوماتیک استیل طلایی ورودی تجاری از جنس استنلس استیل برای ورودی ساختمان تجاری استفاده می شود. این نوع درب در مکان هایی که دهانه ی ورودی کمی دارند بسیار مناسب است. لازم به ذکر است که کلید motor speed برای اعمال تنظیمات موردنیاز سرعت موتور درب بوده که با نشانگرهای L1 الی L8 مشخص شده است. درب تاشو هم برای مغازه و بناهایی که در گوشه قرار گرفته کاربردی عالی دارند.

همان طور که گفته شد در مکان هایی مانند پاساژ ها، ادارات، بیمارستان ها و … این نوع دربها می توانند انتخاب مناسبی برای مکان های عمومی از جمله ادارات، بانکها، ویلاها، شرکت ها، بیمارستان ها، مراکز توانبخشی، فروشگاه ها، مغازهها، مراکز کنفرانس و ساختمان های نمایشگاهی باشند و در کل در مکان هایی که پرتردد هستند کمک شایانی به ترافیک انسانی می کنند و همچنین باعث بهینه سازی مصرف انرژی می شود. کرکره ها جزء درب های اتوماتیکی هستند که امروزه موارد کاربرد بالائی در جامعه ما ایفا میکنند. به دربهایی گفته میشود که توسط حسگر و چشمی بالای درب باز و بسته میشود، این مدل درب اتوماتیک برای اماکن پرتردد کاربرد دارد. درب شیشه ای برقی به عنوان درب اتوماتیک که به وسیله قطعات و ابزارهایی که دارد، باز و بسته می شود. عملکرد این نوع درب همانطور که از نامش پیداست بصورت کشویی بوده و درب به طرفین باز می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید