انواع درب اتوماتیک

مثلا برای هتل ها و ادارات تا بیمارستان ها و خانه ها یا آسایشگاه های سالمندان و معلولین که روزانه مراجعه و رفتوآمد زیادی دارند، بهتر است و باید از درب های اتوماتیک کم مصرف استفاده شود وگرنه در یک مکان پر ازدحام نصب درب برقی و اتومات معمولی با این حجم بالای عبور و مرور و باز و بسته شدن های مداوم، انرژی زیادی را مصرف و تلف می کند. مثلا اگر درب اتوماتیک را برای یک فروشگاه زنجیرهای بزرگ یا بانک میخواهد حتما باید از موتورهای الکترونیکی قوی استفاده کنید. سنسورهای نوری دو طرف در امواج نوری محدوده مایکروویو یا ۱۰.۵ گیگاهرتز را تشخیص میدهند اما چون فقط حرکت حس میکنند اگر فرد تحرک زیادی نداشته باشد در باز نمیشود. چشمی ها شامل فرستنده و گیرنده مادون قرمز که به ترتیب با حروف ( تی ایکس ) یا ( آر ایکس ) مشخص می شوند برای تشخیص موقعیت خود درب اتوماتیک یا تشخیص ورود یا خروج اشخاص یا به عبارت دقیقتر برای اطمینان از عدم وجود شخص یا وسیله نقلیه در هنگام بستن درب استفاده می شود . همه دربهای اتوماتیک صرف نظر از مدلی که دارند با یک سنسور(حسگر)، دستور باز یا بسته شدن را اجرا میکنند.

نکته دومی که باید مد نظر قرار دهید این است که زمانی فاصله چشمش فرستنده و گیرنده در حد مطلوب باشد نیازی به برداشتن جامپر حساسیت نیست. لازم به ذکر است که با تکیه به فناوریهای نوین و همچنین تکیه به اصول مشتری مداری، پیکربندیهای مختلفی برای طراحی و تولید این نوع از محصولات در نظر گرفته شده است که موارد استفادهی گستردهای را برای مصرف کنندگان در بر داشته است. 3. مصرف انرژی مانند دربهای اتوماتیک هتلها ، درب های اتوماتیک فروشگاه ها . درب پنوماتیک در دنیای مدرن امروز دیگر همانند گذشته استفاده ای ندارد و دلیل این امر پیشرفت در تولید درب های اتوماتیکی عنوان شده است. تحت لیسانس بلانکو اسپانیا بوده که در کشور چین تولید می شود که یکی از قابل اطمینان ترین و یکی از قدیمی ترین برندهای خارجی درب اتوماتیک موجود در بازار می باشد. ساختار درب اتوماتیک تبریز گیت به شکلی است که درب به صورت کشویی روی ریل به چپ یا راست حرکت کرده و ورودی را به صورت کامل باز می کند.

در رابطه با کلید خلاص کن درب اتوماتیک سیماران باید بگویم که زمانی که برق در جک برقی قطع شود ما در این صورت به کلید خلاص کن احتیاج داریم تا بتوانیم که بازوهای نصب شده بر روی درب را به صورت دستی تبدیل کنیم و یا به اصطلاح آن را در حالت خلاص کن قرار دهیم جک پارکینگی با توجه به نوع برند در کلید خلاص کن دارای شکل متفاوتی میباشند. حال که با انواع درب پارکینگ آشنا شده ایم باید به سوال دیگری پاسخ دهیم و آن این است که دلیل تفاوت قیمت جک های پارکینگی چیست و چرا یکی ارزان و دیگری بسیار گران هستند؟ انواع درب های اتو ماتیک منازل کدامند ؟ قسمتهای مختلف درب اتوماتیک کدامند ؟ انواع دربهای اتوماتیک از لحاظ نحوه کار کدامند ؟ این دربها در انواع یک لنگه، دولنگه، کشویی و زیر سقفی و لولایی موجود است. استفاده می شود. سرعت باز شدن این دربها به ۱ تا ۳ متر بر ثانیه می رسد. اگر فرد روی سنسور در حالت ایستاده بماند، درب هم باز میماند. معمولا افراد کم توان یا سالمندها دچار این مشکل میشوند و اگر متوجه شیشهای بودن درنباشند ممکن است با آن برخورد کنند.

در هنگام خرید گاهی برخی فروشندگان 220 ولت بودن و گاهی 24 ولت بودن را یک ویژگی خاص می دانند و سیستم رقیب را بی کیفیت و سطح پایین معرفی میکنند. شکیل بودن، زیبایی فضای بیرونی بنا، به روز بودن ساختمان و … درب های اتوماتیک علاوه بر تسهیل رفت و آمد در محل ورودی یک محل، منجر به زیبایی آن محیط هم میشود. همچنین انواع دربهای اتومات بواسطه باز و بسته شدن اتومات موجب کاهش هدر رفت انرژی شده و در نهایت صرفه جویی انرژی و کاهش هزینه ها را به همراه دارند. درب اتوماتیک از جدیدترین انواع درب میباشد که برای مکانهای مختلفی میتواند مورد نصب و استفاده قرار بگیرد. درب اتوماتیک انواع مختلفی دارند و برای مصارف گوناگون، ساخته میشوند. در موقعیتهای مختلف باز و بسته شدن درب اتوماتیک توسط قسمت مکانیکی ، باز یا بسته می شود و بدین طریق با وصل یا قطع جریان، مرکز کنترل را از موقعیت فعلی درب اتوماتیک آگاه می سازد . سنسور فشار: اطراف درب شیشهای اتوکاتیک اجزایی به نام تشکهای کنترل نصب میشوند که به تغییر وزن و فشار حساساندو درنتیجه هنگامی که کسی روی این سنسورها حرکت کند، باز و بسته شدن در، انجام میشود. مشکل بعدی که در درب های اتوماتیک رخ می دهد و باعث خرابی درب می شود، مشکل در مسیر زنجیر موتور یا ریل درب که به دلایل مختلف ایجاد می شود و رفته رفته با توجه به ابعاد و وزن درب بیشتر نیز می شود.

دیدگاهتان را بنویسید