انواع درب اتوماتیک

در قسمت فوق به انواع در اتوماتیک اشاره کردیم و دراین قسمت قصد داریم که درب اتوماتیک شیشه ای را بررسی کنیم که این نوع درب شیشه ایی چگونه عمل می کند؟ به ما اجازه می دهد تا آنها را بررسی کنیم. شرکت های درب اتوماتیک میتوانند با تضمین فروش محصولات با کیفیت خود و پشتیبانی و خدمات پس از فروش، بهترین خدمات را ارائه کنند. یکی از ملاک هایی که شما باید در نظر داشته باشید خدمات پس از فروش درب اتوماتیک است مانند آسانسور یا هر وسیله ی مصرفی این چنینی دیگری اگر شرکت فروشنده بعد از فروش محصول هیچ خدماتی را به شما ارائه ندهد به دردسر خواهید افتاد و پیدا کردن سازمان خدماتی دیگری برای استخدام نیرو به مشکل بر خواهید خورد. سیستم پروفیل نفیس، محافظت بی عیب و نقصی را برای شیشه، هم در داخل و هم در بیرون ارائه می دهد. اگر شما فروشگاهی دارید که باید به مشتریان در داخل و بیرون از فروشگاه رسیدگی کنید، درب اتوماتیک در سهولت رفتوآمد شما بسیار مؤثر خواهد بود. اغلب این درب ها سنسورهای چشمی در بالای درب، قسمت بیرون و داخل ساختمان قرار میدهند، که با نزدیک شدن فرد یا هر وسیله حرکتی دیگر تشخیص میدهد که درب باز یا بسته شود.

در نهایت با ورود نور به داخل محیط موجب استفاده از نور و روشنایی طبیعی در طول روز خواهد شد. عملکرد زیبای این نوع دربها موجب استفاده از آن به عنوان دربهای داخلی ساختمانهای مدرن، بیمارستانها و سایر مراکز می گردد. با توجه به عملکرد درب اتوماتیک لولایی از آن در بخشهای اورژانس، بیمارستانها و مراکز خروج اضطراری و سایر مکانهای مشابه استفاده می شود. در مراکز بیمارستانی درب اتومات نقش مهمی در کنترل اشاعه بیماری ها دارد. درب اتوماتیک احتمال خطر و آسیب کمتری دارد. مهمترین قسمت این نوع دربها جک بازویی کار گذاشته شده در پشت درب بوده که وظیفه باز و بسته کردن درب را بر عهده دارد. دربهای اتوماتیک اسلایدی بر روی ریل تعبیه شده در بالای درب حرکت کرده و باز و بسته می شوند. درب اتوماتیک سیماران دارای این قابلیت میباشند که در همه جهتها حرکت نمایند. این نوع درب ها همانند کرکره های قدیمی بوده و لیکن توسط یک موتور و اپراتور حول یک میله گردان باز و بسته می شوند. این نوع درب ها با باز و بسته شدن به یک طرف موجب تردد افراد می شوند. این درب ها در هنگام استفاده انواع مختلفی دارند که به ترتیب به آن ها اشاره خواهیم کرد.

درب های کشویی اتوماتیک ما در طیف گسترده ای از انواع ساختمان ها استفاده می شود: ساختمان های اداری، واحدهای خرده فروشی، مراکز خرید، سوپرمارکت ها، صنعت، هتل ها، بیمارستان ها، مطب های پزشکی، آزمایشگاه ها، سینماها، املاک خصوصی و غیره. بنابراین درک و همکاری افراد مربوطه، مانند: مالکان، معماران و غیره برای ایجاد دسترسی ایمن و آسان برای بسیاری از مشاغل ضروری است. درب اتوماتیک گردان در مکان های خاص مانند اتاق سرور، اتاق مدیریت، اتاق عمل، طلافروشی ها و غیره به همراه سیستم های کنترل تردد، شرایط بهتری را برای کنترل رفت و آمد محیا می کند. این ویژگی برای مکان هایی که دارای نگهبان و بازرسی بوده ایده آل خواهد بود. این نوع دربها به واسطه ریموت کنترل باز و بسته شده و به واسطه سنسور کار گذاشته شده در کنار چارچوب درب بسته می شوند. درب اتوماتیک پارکینگ از دسته درب های برقی میباشد که با یک جک پر قدرت برقی لنگه های درب پارکینگ را برای ورود و خروج خودرو به پارکینگ باز و بسته میکند این امر با کنترل ریموت معمولی درب پارکینگ یا جک های پیشرفته که از تلفن همراه دستور میگیرند. با توجه به عملکرد سنسور بالای درب دربها باز شده و فضای عریضی را برای تردد میسر می نمایند.

مهمترین مزیت آنها عدم نیاز به استفاده از دست برای باز و بسته کردن درب و سهولت تردد است. معمولا درب اتوماتیک تلسکوپی شش تکه بوده و چهار درب میانی بصورت تلسکوپی باز و بسته می شوند. درب های اتوماتیک اسلایدی با توجه به عرض ورودی مورد نظر می توانند دو درب، چهار درب و حتی شش درب ساخته شوند. دو درب کنار دربهای انتهایی با سرعتی معادل نصف سرعت دربهای مرکزی حرکت کرده در نتیجه هر چهار درب در یک زمان بر روی دربهای انتهایی جمع می شوند. در انواع برقی در داخل درب گردان سنسورهایی تعبیه شده است که به محض تردد افراد موجب حرکت درب می شود. برخی از این دربها برای دربهای وروردی و خروجی بکار رفته و برخی به عنوان دربهای داخل ساختمان استفاده می شوند. این اختراع برای بهره مندی از پیشخدمت هایی که بشقاب های غذا و نوشیدنی حمل می کردند ، در رستوران Pier Wilcox در وست هیون ، نصب شد.

دیدگاهتان را بنویسید