املاک چیست ؟

همانطور که گفته شد وظیفه کنترل و آگاهی از این موارد به عهده مشاور املاک بوده و باید نسبت به بررسی آنها اقدام کند. داشتن سند و یا عدم آن باید بررسی شود. مشاور املاک،شخصی می باشد که نماینده فروشنده یا خریدار می باشد.مشاوراملاک ممکن است خودش به تنهایی و مستقل نیز کار کند،اما اغلب مشاوران املاک تحت نظر یک مجموعه و در کنار یکدیگر کار می کنند و با عنوان دفتر مشاور املاک به افراد در زمینه خرید و فروش ملک خدمات ارائه می کنند. 2- دفعه اولی هست که وارد سامانه می شوم. پس از آن سامانه در صورت تطابق کدملی و شماره همراه، کد اعتبارسنجی را برای تلفن همراه شما ارسال مینماید که لازم است آن را در سامانه وارد نمایید. 15- اولین بار است که می خواهم وارد سامانه بشوم (یا رمز عبور خود را فراموش کرده ام). تا حدی که بسیاری از سرمایه گذاران این نوع بازار را یکی از معتبر ترین و امن ترین بازارها برای نگهداری سرمایه های خود می دانند .

قلیخسروی تاکید دارد بازار در حال تجربه کاهش قیمت و تخلیه حباب است و هر نوع گزارشی درباره رشد قیمت مسکن، حتی اندک و ناچیز می تواند سیگنال افزایش قیمت را به بازار بدهد. بدین ترتیب به اعتقاد برخی افراد یک نوع شغل وراثتی به وجود آمده بود. بدین صورت که افراد میتوانند با توجه به دارا بودن برخی شرایط، نسبت به دریافت مجوز دفترخانه اقدام کنند. از طرف دیگر، چنانچه مسئول دفتر در هنگام مرگ شاغل باشد، ورثه او میتوانند تا شش ماه بعد از فوت برای به عهده گرفتن مسئولیت دفتر اقدام کنند. سپس بعد از تعیین شرایط لازم برای گرفتن مجوز، آن را اطلاعرسانی کنند. اطیمنان میدهیم که اگر کمتر از 1 ساعت برای گوش کردن به این پادکستها وقت بگذارید، تمامی اطلاعات لازم در خصوص مالیات بر درآمد املاک را کسب خواهید کرد. بنابراین باید منتظر خبرهای دیگری در این خصوص باشیم. البته هدف اصلی از این طرح، شناسایی املاک مردم و همچنین مشخص شدن محل اسکان اشخاص است که می تواند در آینده ، علاوه بر موضوع مالیات ها، بر روی تصمیم گیری های دیگر نیز تاثیر گذار باشد.

3. مکان مجتمع های مسکونی دارای بیش از سه واحد استیجاری که با رعایت الگوی مصرف بنا به اعلام وزارت مسکن و شهرسازی ساخته شده یا می شوند، در طول مدت اجاره از ۱۰۰درصد مالیات بر درآمد اجاره معاف است. از جمله این مشاغل میتوان به قضاوت، وکالت دادگستری، عضویت در موسسات دولتی و شهرداریها، مدیریت روزنامه یا مجله، تدریس در دانشگاهها و مراکز علمی، مدیریت روزنامه یا مجله و اشتغال به امر تجارت بنا به تعریف ماده یک قانون تجارت اشاره کرد. سازمان امور مالیاتی از سختگرترین و دقیقتر سازمانهای دولتی فعال است. مالیات این ۱.۳ میلیون واحد، قطعی است و باید اخذ شود. به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، معاونت مسکن و ساختمان در اطلاعیهای اعلام کرد: مطابق ماده ۵۴ مکرر قانون مالیاتهای مستقیم و اصلاحات بعدی آن و با توجه به آغاز فرآیند اخذ مالیات از خانههای خالی، کلیه مشمولان مالیات که از طرف سازمان امور مالیاتی کشور پیامک دریافت کردهاند، حداکثر ظرف ۱۰ روز فرصت دارند تا با مراجعه به “سامانه ملی املاک و اسکان کشور”، اطلاعات سکونت و مالکیت خود را به روز کنند. لازم به ذکر است که آزمون سردفتری معمولا در طول سال یک یا چند بار برگزار میشود.

بانک مرکزی روز گذشته اعلامکرد که در بهمنماه متوسط قیمت خرید و فروش یک مترمربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاههای معاملات ملکی تهران ۳۳ میلیون و ۶۰ هزار تومان بوده که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب رشد اندک چهار دهم درصدی و ۱۶.۴ درصدی را تجریه میکند. وی معتقد است که گزارش بانک مرکزی در خصوص رشد اندک قیمت مسکن در بهمن نیز نباید اعلام شود، چرا که ناشی از تاثیرگذاری قیمت خانه در منطقه یک تهران است. هر دفترخانه علاوه بر سردفتر معمولا به یک یا چند دفتریار نیز نیاز دارد. پاسخ: یکی از املاک تکراری را انتخاب کرده و در قسمت تعیین تکلیف گزینه “این ملک متعلق به من نمی باشد” را انتخاب کنید و در صورتی که بخشی از اطلاعات ملک دیگر نادرست یا ناقص است، اطلاعات آن را از طریق بخش تعیین تکلیف تصحیح نمایید. این سامانه برای صاحبان این منازل اس ام اس ارسال می کند که تا 6 ماه آینده تکلیف واحد یا واحد های خالی را مشخص کنند . اگر مستاجر هستید پیشنهاد می شود حتما مقاله ثبت نام وام ودیعه مسکن را مطالعه نمایید. جزء املاک محسوب می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید