املاک شمال در نقطه جوش

آژانسهای املاک و بنگاههای معاملات ملکی و همینطور مالکین شخصی که قصد خرید، فروش یا رهن و اجاره ملک دارند، میتوانند آگهی ملک خود را شامل آپارتمان مسکونی، تجاری یا اداری، نوساز یا کلنگی، مغازه، زمین و ویلا در کیلید ثبت کنند. دلسوز گفت: این موضوع که صندوقهای املاک و مستغلات بتوانند مشکل بازار اجاره مسکن را حل کنند، صحت ندارد بلکه ممکن است به طور غیر مستقیم به بازار اجاره مسکن کمک کنند چون مشکلات بازار اجاره مسکن به اقتصاد کلان کشور بر میگردد و با کارکرد صندوقهای املاک و مستغلات متفاوت است؛ چون وقتی ارزش ملک در طول یک یا دو سال دو برابر شده، طبیعتاً اجاره بها هم به تبعیت از افزایش ارزش ملک، رشد خواهد کرد. مشاوران خرید به کسانی که قصد خرید ملک را دارند کمک میکنند تا ملک مورد نظر خود را پیدا کرده و خریداری کنند. سیاستگذار با خطای مالیاتی در بازار ملک، عرصه را برای این پرواز قیمتی فراهم کرده است.

در قانون «مالیات بر خانه خالی»، یک ماده وجود دارد که براساس آن «شهرهای با جمعیت پایینتر از 100 هزار نفر و همچنین کل روستاها، از رهگیری مالیاتی خانههای خالی معاف هستند». سیاستگذار میتوانست «بازار املاک شمال» را از «حیاط خلوت جریان تقاضای غیرمصرفی» با یک ابزار تیز مالیاتی خارج کند اما این کار را نکرد. بدیهی است در صورت ثبت وجود سکونت و مالیکت توسط مالکان مذکور بر اساس قانون ملک مذکور از جرگه خانههای خالی خارج خواهد شد. خانه ای که در شهرهای بالای صد هزار نفر هستند و کمتر از 120 روز سکونت در یک سال (365 روز) داشته باشد خانه خالی محسوب می شود و مالیات آن خانه ، بر مازاد 120 روز محاسبه خواهد شد. این امتیاز کاملا عجیب را کسانی بردند که در «روستاهای توریستی و پرجاذبه شمال و همچنین شهرهای کوچک برند استان مازندران و البته سایر مناطق شمالی» اقدام به خرید زمین و ویلا کردهاند. البته در سالهای اخیر همین «جنگل ساختمانی» در روستاهای اطراف شهرهای بزرگ و حتی در جزیره کیش هم تکثیر شده بود. اگر شما هم سوال دارید که چه کسانی و از چه تاریخی باید املاک خود را در سامانه ثبت کنند، باید بگوییم که روز 19 فروردین ماه 1400 به عنوان روز شروع این طرح تعیین گردیده و همه مردم مکلف شده اند از این تاریخ به بعد، شروع به ورود اطلاعات خود نمایند.

همچنین ویرایش اطلاعات ملک در سامانه املاک و اسکان را نیز بخوانید. بعد از ثبت نام در سامانه املاک و اسکان ، برای ثبت ملک در سامانه املاک نیاز است به عنوان اولین اقدام ، نسبت به ثبت اطلاعات هویتی در سامانه ملی املاک اقدام کنید تا احراز هویت شما بطور کامل انجام شود. هر چند طی سالهای دور گذشته، قیمتها در این مناطق رو به رشد بود اما رشد آن اولا «متناسب» با سایر مناطق کشور و دوما «تدریجی» بود.در این دوره اما قیمت املاک شمال با «رشد نامتعارف و سریع» نسبت به سایر مناطق کشور روبهرو شده است. از هر قشر و که باشید میتوانید وارد این شغل شوید و آن را امتحان کنید! باید نسبت به آموزش مشاورین املاک اقدام کرده و در خرید و فروش و معاملاتی که بر عهده شماست، با موفقیت عمل کنید. از سوی دیگر، بالا و بالاتر رفتن قیمت ملک در «شمال»، به دلیل رابطه قیمتی استانها با یکدیگر و اثرگذاری بر هم، زمینه را برای رشد قیمت در دیگر مناطق به وجود آورده است که پیامد منفی آن، «محرومیت تقاضای مصرفی از خرید مسکن در استطاعت» است. درآمد شما در ماه های مختلف سال متفاوت است و ممکن است بر اساس شرایط جامعه و بازار مسکن، دوره ای پیش بیاید که کمترین معامله را داشته باشید.

شما باید برای هر کدام از املاکی که در لیست آمده است، یکی از حالات بالا را تعیین نمایید. خرید آپارتمان در اندیشه یکی از نقاط قوت املاک اسکان است که بدین وسیله مشتری به هنگام مراجعه حق انتخاب بیشتری داشته ودر نتیجه رضایت داشته باشد.مجموعه املاک اسکان معتمدترین املاک اندیشه با بهره گیری از مشاورین زبده در زمینه های خرید و فروش زمین در اندیشه و همچنین خرید و فروش زمین در شهرک مریم افتخار میکند شما مخاطبین عزیز را برای انجام یک معامله موفق یاری دهد. وب سایت و اپلیکیشن کیلید به دلیل آنلاین بودن خدمات، محدودیتی در ارائه خدمات در سراسر ایران ندارد ولی در فاز اول در تهران و کرج خدمات بیشتری ارائه می شود. این نرخ رشد برای زمینهای مسکونی تهران 80 درصد بوده است. مالیات سالانه، ابزار جهانی دولتها برای تنظیم بازار مسکن است که بهواسطه دریافت رقمی معادل نیم تا 5/ 1 درصد قیمت روز ملک از مالکان، «هزینه چندخانهای، خالی گذاشتن ملک، بیکار گذاشتن زمین، منجمدسازی و همچنین داشتن خانه تفریحی در جایی مثل شمال»، از حالت «صفر» کنونی به سطح «واقعی» تعدیل میشود و همین اتفاق باعث «پایان ملاکی در شمال» و کاهش قیمت در این منطقه و به تبع در کل بازار ملک خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید