املاک شمال در نقطه جوش

اکنون بعداز تشریح وضع گذشته و حال بازار املاک «شمال»، این پرسش به وجود میآید که «آینده این بازار» چگونه رقم خواهد خورد؟ تا حدی که بسیاری از سرمایه گذاران این نوع بازار را یکی از معتبر ترین و امن ترین بازارها برای نگهداری سرمایه های خود می دانند . خرید و فروش املاک شامل یکی از پر ریسک ترین رخداد های مالی در طی زندگی یک فرد و یا خانواده میباشد. بخشنامه اجرایی تامین منابع مالی دولت از طریق فروش اموال و املاک مازاد طی نامه شماره 78655 مورخ 1400/07/25 توسط معاون اول رییس جمهور ابلاغ شد. در این میان در نامهنگاریهای میان معاونت مسکن وزارت راهوشهرسازی و سازمان امور مالیاتی برای انتقال اطلاعات خانههای خالی نیز بحثی برای تغییر شیوه ارسال اطلاعات از وزارت راهوشهرسازی به سازمان امور مالیاتی مطرح شد که میتواند بهعنوان دلیل فراخوان ثبتنام جدید قلمداد شود، اما این نامهنگاریها ربطی به اصل اطلاعات نداشته و فقط مربوط به مسیر و ابزار انتقال اطلاعات میشود.

پیش از این، فراخوان مشابهی نیز برای ثبتنامکنندگان مسکن ملی و وام کمکودیعه مسکن برای تکمیل اطلاعات ثبت شده در سامانهها ارسال شده بود، اما در پیگیریهای همشهری از مجموعه وزارت راهوشهرسازی، پاسخ روشنی درباره دلیل بههمریختگی اطلاعات و صدور این فراخوانها داده نشد. برای املاکی را که مالک آن هستید و آن ها را اجاره داده اید ، باید مالیات پرداخت کنید. خدمات املاک باشی شامل : اجاره روزانه خانه در تهران، اجاره سوئیت تهران، اجاره ویلا شمال، اجاره ویلا کردان، اجاره ویلا رامسر، اجاره ویلا ماسال ، اجاره ویلا در نوشهر ، اجاره ویلا در چالوس ، اجاره ویلا متل قو، اجاره ویلا اطراف تهران، اجاره ویلا و سوئیت ، اجاره ویلاهای استخردار ، اجاره ویلا ساحلی ، اجاره ویلا جنگلی ، رزرو اقامتگاه بوم گردی ، اجاره سوئیت اصفهان ، اجاره سوئیت یزد ، اجاره سوئیت مشهد ، اجاره سوئیت کیش و اجاره سوئیت شیراز و در سایر شهرهای توریستی ایران می باشد. سوال: سایر ساکنان اقامتگاه خودم را چگونه ثبت نمایم؟ تحت تاثیر «سبقت تورمی املاک شمال از سایر مناطق کشور»، در حال حاضر نسبت قیمت مسکن کشور به «شمال» به عدد 8/ 1 رسیده که در مقایسه با نسبت 5/ 2 برابری سال 96 – مقطع قبل از جهش قیمت مسکن و هیجان سرمایهگذاری ملکی- بیانگر «شکلگیری اوضاع جدید در بازار املاک شمال» است؛ این یعنی آنکه قیمت املاک شمال با «شیب تندتری» نسبت به روند بلندمدت گذشته افزایش یافته است.

طبق این قانون اگر واحدها یک سال خالی بمانند مشمول مالیات میشوند. سوال: در سامانه مشاهده می کنم خانه من خالی است، اما در واقع خالی نیست. بعد از ثبت نام در سامانه املاک و اسکان ، اگر در داخل کارتابل شما ، ملکی وجود داشت که به نام شما نیست ، باید در جلوی آن ملک گزینه “این ملک متعلق به من نمی باشد” را انتخاب کنید. سوال: در تعیین تکلیف ، به اشتباه یکی از املاک را متعلق به من نمی باشد، تعیین کرده ام. برای تعیین تکلیف، باید ملک خود را در لیست انتخاب کرده و مشخص نمایید که مالک این ملک هستید و یا به اشتباه در کارتابل شما قرار گرفته است. پاسخ: در قسمت تعیین تکلیف، گزینه “این ملک متعلق به من نمی باشد” را انتخاب نمایید. در صورتی که احراز هویت به درستی صورت گرفت، باید در مرحله ی بعدی ، رمز عبوری برای حساب خود تعیین نمایید. پاسخ: به قسمت املاک تحت مالکیت رفته، در کنار ردیف ملک خود روی گزینه ثبت یا تغییر ساکن کلیک کرده و وضعیت جدید سکونت ملک خود را وارد نمایید. سوال: پس از ورود به سامانه، در قسمت فهرست کارها، یک ملک را دو بار نشان می دهد.

به علاوه، مراجعه کنندگان به سایت املاک و اسکان amlak.mrud.ir، اعم از شخص حقیقی و شخص حقوقی ممکن است در هنگام وارد کردن اطلاعات مروط به ملک خود با ابهامات، سوالات و مشکلاتی مواجه شوند. سوال: با اینکه ملک را به دیگری فروخته ام اما همچنان در بخش املاک تحت مالکیت، قابل مشاهده است. اداره امور املاک ثبت کل علاوه بر وظایف فعلی خود عهدهدار تهیه املاک به صورت نقشه کاداستر خواهد بود. از آنجا که ثبت اجباری املاک در سامانه املاک و اسکان که به عنوان سامانه ثبت نام کد یکتا املاک نیز شناخته می شود، به تازگی آغاز شده است، ممکن است افرادی که قصد ثبت ملک و اطلاعات سکونتی خود را در سامانه املاک و اسکان دارند، با سوالاتی در این زمینه مواجه شوند. بازار املاک و مستغلات نیز مانند بازار طلا ، سکه و ارز از بازارهای شناخته شده و قدیمی سرمایه گذاری مطمئن در ایران و جهان است . وی از دیگر کارکردهای صندوقهای املاک و مستغلات را امکان کنترل راحت تر بازار اجاره مسکن با استفاده از اجاره داری حرفهای دانست و گفت: در حال حاضر دولت و وزارت راه و شهرسازی به دنبال راه اندازی شرکتهای اجاره داری حرفهای هستند که به دلیل اختصاص مالیات به این شرکتها، احتمال استقبال از آنها کم است؛ اما صندوقهای املاک و مستغلات از مالیات معافند و میتوانند جایگزین خوبی برای اجاره داری حرفهای باشند.

دیدگاهتان را بنویسید