اطلاعات ثبت شده مردم در «سامانه ملی املاک و اسکان» پاک شد؟

از آنجا که مطابق اصلاحیه جدید قانون مالیات های مستقیم تمامی سرپرستان خانوار اعم از مستاجرین و مالکین باید تا 19 خرداد 1400، اطلاعات سکونتی و ملکی خود را در سامانه املاک و اسکان amlak.mrud.ir، به ثبت برسانند و با توجه به اینکه افراد زیادی مشمول این حکم جدید قانون گذار می باشند، وزارت مسکن و شهرسازی در جهت نظم بخشیدن به روند ثبت نام سرپرستان خانوار در سامانه املاک و اسکان amlak.mrud.ir، اقدام به ارائه جدول زمان بندی ثبت نام در سامانه املاک و اسکان بر اساس کد ملی نموده است. وی افزود: بخش دوم، املاکی است که بعد از اصلاحیه ماده ۵۴ مکرر قانون مالیاتهای مستقیم مصوب پنجم آذرماه ۱۳۹۹ مورد بررسی قرار خواهد گرفت. براساس این ماده قانونی افرادی که مسئولیت دفتر اسناد رسمی را بر عهده دارند، میتوانند دو ماه قبل از بازنشستگی خود فرد دیگری را برای به عهده گرفتن امور دفتر به عنوان جانشین معرفی کنند.

در این خصوص دو نکته وجود دارد. در نهایت باید گفت که قدرت شبکهسازی و ایجاد ارتباط با سازمانها و بنگاههای مختلف دولتی و خصوصی نقش اصلی را در میزان درآمدزایی دارد. مالکان این منازل خالی از سکنه غیر فرعی در این ۶ ماه فرصت دارند که منزل شناسایی شده توسط اراده مالیات را اجاره دهند یا بفروشند و اگر این خانه خالی تحت عنوان منزل قدیمی و فرسوده خالی نگه داشته شده است و نیاز به تعمیرات یا بازسازی دارد مالکان می بایست در این 6 ماه تعمیرات ازم را انجام داده بفروشند یا اجاره دهند زیرا پس از اتمام این مهلت 6 ماهه به این خانه ها مالیات تعلق خواهد گرفت . تاسیس دفتر اسناد رسمی در بسیاری از موارد میتواند یک کسبوکار پرسود نیز تلقی شود، به شرط آنکه برخی ویژگیها و شرایط در تاسیس آن لحاظ شود. علاوه بر این موارد در قانون مذکور در خصوص سایر شرایط مانند مکان و دفتر محل فعالیت، شهر مربوطه، ویژگیهای سایر کارکنان این مراکز و برخی موارد دیگر اشاره شده است.

در هر یک از موارد بالا شرایطی خاص آن وجود خواهد داشت که باید توسط مشاور به دقت بررسی شده و خریدار را در جریان کامل آن قرار دهد. البته هدف اصلی از این طرح، شناسایی املاک مردم و همچنین مشخص شدن محل اسکان اشخاص است که می تواند در آینده ، علاوه بر موضوع مالیات ها، بر روی تصمیم گیری های دیگر نیز تاثیر گذار باشد. در این صفحه، تعداد 106 مقاله انگلیسی از ژورنال ها و مجلات معتبر پایگاه ساینس دایرکت (ScienceDirect) درباره موضوع بازار املاک و مستغلات آرشیو شده است که شما می توانید مقالات مورد نظر خود را بر اساس سال انتشار، موضوع مقاله، وضعیت ترجمه و تعداد صفحات، انتخاب نموده و دانلود فرمایید. بعد از عبور از این مرحله ، ثبت نام برای ثبت ملک در سامانه املاک و اسکان به درستی صورت گرفته و شما می توانید با اطلاعات خود و رمز عبوری که مشخص کرده اید ، وارد سامانه شوید. کیلید، سامانه هوشمند مسکن با استفاده از فناوریهای نوین و بستر اینترنت به مالکین و خریداران ملک کمک میکند تا به آسانی و با سرعت، ملک موردنظر خود را آگهی کرده و به فروش برسانند. کارشناس بازار سرمایه: صندوقهای املاک و مستغلات چگونه به بازار اجاره مسکن کمک میکنند؟

در همین خصوص کاوه دلسوز مدیر سرمایه گذاری یک بانک خصوصی که متولی راه اندازی نخستین صندوق املاک و مستغلات است در گفتوگو با خبرنگار مهر درباره کارکرد صندوقهای املاک و مستغلات (ریتس ها) Real Estate Investment Trust (REITs) اظهار کرد: صندوقهای املاک و مستغلات یا ریتس ها قرار است منابع مالی را از مردم جمع آوری کرده و داراییهای خُرد را به داراییهای کلان در بخش املاک و مستغلات احداث شده اختصاص دهند. 5 در مرحله بعد در صفحه ای مشابه با صفحه زیر ، اطلاعات هویتی خود را مطابق تصویر زیر در کادرهای مربوطه وارد کرده و در انتها، دکمه ثبت را بزنید. مطابق جدول ثبت نام سامانه املاک و اسکان amlak.mrud.ir، زمان ثبت نام در سامانه املاک و اسکان، بر اساس آخرین رقم کد ملی سرپرست خانواده از 19 فروردین برای سرپرستانی که کد ملی آنها به رقم 9 ختم شده، شروع گشته و تا 9 اردیبهشت برای سرپرستانی که کد ملی آنها به رقم 0 ختم می شود، ادامه دارد. در ادامه به مهمترین نکات جهت راهاندازی این دفاتر براساس اصول و قواعد گذشته خواهیم پرداخت. البته از اواخر سال گذشته وزارت راه و شهرسازی اعلام کرد که ۱.۳ میلیون خانه خالی را شناسایی و برای اخذ مالیات به سازمان امور مالیاتی معرفی کرده و قرار است در مردادماه امسال مشمول مالیات واحدهای خالی از سکنه شوند.

دیدگاهتان را بنویسید