اتفاق جدید در سامانه املاک از هفته آینده

به گزارش “ورزش سه”، در روزهایی که علاقه مندان به فوتبال در انتظار ورود رسمی استقلال و پرسپولیس به بازار بورس هستند، بحث بر سر دارایی و املاک دو باشگاه و همچنین قیمت گذاری سرخابی ها مطرح است و اکنون رییس سازمان خصوصی سازی از اضافه شدن یک دارایی جدید به املاک آبی پوشان خبر می دهد. حسین قربانزاده درمورد دارایی جدید باشگاه استقلال توضیح داد: بخشی از کمپ مرحوم ناصر حجازی در مالکیت وزارت ورزش و از لحاظ فیزیکی در تصرف شهربازی ارم بود و به باشگاه استقلال منتقل نشده بود. بر اساس این گزارش، قربانزاده در جریان فرایند خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس، ۲۳ بهمن ماه ارزش باشگاه استقلال را ۲۸۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد و جمشیدی فر- کارشناس ارزشگذار باشگاه استقلال هفته قبل درمورد روند ارزشگذاری این باشگاه توضیح داد: عدد فعلی، عدد مصوب هیات عالی واگذاری بوده و ارزیابی سهام با مقاصد ارائه به سازمان خصوصیسازی است. وب سایت و اپلیکیشن املاک داران به دلیل آنلاین بودن خدمات، محدودیتی در ارائه خدمات در سراسر ایران ندارد ولی در فاز اول در اصفهان و حومه خدمات بیشتری ارائه می شود. همچنین کاربران در سایت و اپلیکیشن کیلید به اطلاعات آژانسهای معاملات املاک و بنگاهها معاملات ملکی در تهران و سایر شهرها دسترسی دارند.

گرچه سامانه املاک و اسکان amlak.mrud.ir، به عنوان یکی از سامانه های دولتی به صورت سامانه ای حرفه ای و به روز طراحی گردیده، اما سایت املاک و اسکان همانند سایر سایت های اینترنتی ممکن است که گاهی به دلایلی با مشکل مواجه گردد. اگر سند ملک به عنوان ضمانت بانک و یا دادگاه مورد استفاده قرار گرفته باشد نمی توان نسبت به معامله آن ملک اقدامی انجام داد. بعد از ثبت نام در سامانه املاک و اسکان ، اگر در داخل کارتابل شما ، ملکی وجود داشت که به نام شما نیست ، باید در جلوی آن ملک گزینه “این ملک متعلق به من نمی باشد” را انتخاب کنید. سوال: پس از ورود به سامانه، سامانه املاکی را نشان می دهد که متعلق به من نمی باشد. 3- هنگامی که به سامانه وارد می شوم املاکی را در سامانه نشان می دهد که متعلق به من نمی باشد. 7- خانه به نام من است، اما مستاجر در آن سکونت دارد.

پاسخ: وارد نمودن کد رهگیری برای ثبت فروش یا سکونت ملک الزامی نیست. در قانون «مالیات بر خانه خالی»، یک ماده وجود دارد که براساس آن «شهرهای با جمعیت پایینتر از 100 هزار نفر و همچنین کل روستاها، از رهگیری مالیاتی خانههای خالی معاف هستند». هر چند به دلیل نام گذاری سامانه املاک و اسکان، برخی تصور می کنند که این سامانه تنها به ثبت نام ملک از سوی افرادی تعلق دارد که حداقل دارای یک ملک می باشند اما بر اساس مقررات اعلامی، تمامی سرپرستان خانوار از جمله مستاجرین که صرفا دارای یک قرارداد اجاره می باشند، ملزم هستند که ظرف دو ماه از 19 فروردین 1400، اطلاعات سکونتی خود را در این سامانه ثبت نمایند. باید توجه داشته باشید که در این موارد از نظر مسائل حقوقی اطلاعات کافی را بدست آورده و سپس نسبت به هر گونه اقدامی تصمیم گیری کنید. اکنون اطلاعات شما به درستی در سامانه ثبت ملک در سامانه املاک درج شده و پروفایل شما تکمیل گردیده است.

6- ملکی به نام من به عنوان مسکونی ثبت شده، اما این ملک تجاریست. 9- در سامانه نشان می دهد خانه من خالیست، اما خالی نیست. سوال: با اینکه ملک را به دیگری فروخته ام اما همچنان در بخش املاک تحت مالکیت، قابل مشاهده است. در صفحه سماوا میخواهم کد ملی خود را وارد نمایم، اما کد ملی وارد نمی شود. پیغام می دهد کد ملی با شماره همراه سازگار نیست. پاسخ: برای ورود به سامانه لازم است با یک شماره همراه که مالکیت آن برای کدملی شما ثبت شده باشد وارد سامانه شوید. دقت نمایید که شماره همراه حتما متعلق به کدملی شما باشد. پاسخ: در قسمت تعیین تکلیف ملک، گزینه “من مالک هستم” را انتخاب کرده و سپس اطلاعات ملک را وارد نمایید، سپس، در قسمت اطلاعات سکونت، گزینه “شخص دیگری ساکن است.” را انتخاب کرده و اطلاعات مستاجر خود را در آن وارد نمایید. پاسخ: در سامانه در قسمت تعیین تکلیف، گزینه “این ملک متعلق به من نمی باشد” را انتخاب نمایید. پاسخ: در قسمت تعیین تکلیف ملک بعد از انتخاب گزینه “من مالک هستم” و ورود اطلاعات ملک، در قسمت اطلاعات سکونت، وضعیت سکونت ملک را مشخص نمایید. پاسخ: نوع ملک خود را به قطعه زمین تغییر دهید و اطلاعات مورد نیاز را ثبت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید